Черкащан закликали вшанувати пам’ять жертв Голодомору

Вшанувати пам’ять мільйонів українців замордованих голодоморами, штучно організованими партією більшовиків, запропонував громадський комітет «Вшануймо пам’ять жертв Голодоморів» голові Черкаської ОДА та міському голові Черкас.

Від імені громадського комітету текст звернення озвучила під час пленарного засідання Черкаської міської ради депутат Любов Майборода.

– Великий голод 1932-33 років – одна з найтрагічніших сторінок історії України. Довгі десятиріччя правда про Голодомор замовчувалась. Голодомор лишив по собі не лише мільйони безвинних поховань, але й страшну духовну руїну. Наш обов’язок – вшанувати жертв безвинно померлих від голоду, – закликала Любов Майборода.

З її слів громадський комітет «Вшануймо пам’ять жертв Голодоморів» пропонує у цю суботу 27 листопада відзначити 88 роковини Голодомору 1932-33 років покладанням квітів о 15.00 до пам’ятника жертв Голодоморів, провести жалобну ходу від парку Соборного до Соборної площі і о 16.00 на соборній площі провести акцію «Запали свічку». Усім виробничим колективам міста та міському транспорту зупинити роботу на 1 хвилину на знак вшанування пам’яті мільйонів українців, чиї життя забрали штучні голодомори.

Офіційні заходи по вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років оприлюднив сайт Черкаської міської ради.

«Цієї суботи, 27 листопада, Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років. Їз цієї нагоди в обласному центрі проведуть жалобні заходи. Розпочнуться вони о 15.00 із церемонії покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам голодоморів (парк «Соборний» зі сторони вулиці Смілянської). О 16.00 на Соборній площі проведуть хвилину мовчання та національну акцію «Запали свічку пам’яті». Вшанувати пам’ять мільйонів замучених голодом українців можна і вдома – запаливши о 16.00 свічку та залишивши її на підвіконні… Голодомор – акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року», –  йдеться у повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *