У новорічну ніч черкаські медики повернули до життя чоловіка, у якого констатували клінічну смерть

У новорічну ніч о 00:32 в диспетчерську екстренки зателефонувала жінка. Вона в сльозах просила приїхати швидку, бо її тато упав, захрипів і втратив свідомість. Це був 13-й виклик від початку нового року.

Про це інформує речниця Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ірина Назарок.

За її словами, уже за 6 хвилин бригада екстреної медичної допомоги була на місці виклику. У 63-річного чоловіка констатували зупинку серцевої діяльності та клінічну смерть.Медики екстренки відразу розпочали проводити реанімаційні заходи за допомогою портативного автоматичного пристрою серцево-легеневої реанімації «Shciller». Реанімація тривала майже годину.

Декілька разів відбувалося відновлення ритму, але потім знову наступала зупинка серця і знову боротьба за життя продовжувалася. На 51-й хвилині медикам Катерині Скворцовій і Віктору Прокопенку вдалося відновити серцеву діяльність та стабілізувати життєві функції пацієнта – нарешті відновився серцевий ритм, стала стабільною гемодинаміка та тиск прийшов до норми. Дорогою до Третьої черкаської міської лікарні медики продовжили моніторити життєво-важливі функції, а у чоловіка відновилося спонтанне дихання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *