Не всі черкаські підприємства доживуть до весни

Так вважають черкаські підприємці і керівники низки провідних підприємств області. Причина – різке підвищення ціни на блактине паливо, яке у буквальному розумінні вбиває виробництво.

Про загрозу закриття підприємств Черкащини у зв’язку з високою ціною на природний газ сказав Голова  Регіональної ради підприємців Олександр Турченяк

– У нинішній ситуації підприємства можуть бути змушені вдатися до скорочення темпів виробництва і штату працівників (щоб зберегти підприємство взагалі).   Зниження темпів виробництва  – це зниження  можливості вносити свою частку як бюджетоутворюючого підприємства. Відсутність розвитку підприємства  –  це не просто його регрес, це гальмування розвитку економіки області та країни. Це регрес розвитку регіону та країни в цілому, – прокоментував Олександр Турченяк.

Він повідомив, що Регіональної ради підприємців звернулася до голови Черкаської ОДА  із відповідним листом, де попросила об’єктивізувати ситуацію зі зростанням вартості енергоносіїв та вплинути на прозорість процесу їх формування.

Заяву про загрозу закриття кондитерських підприємств у зв’язку зі зростанням вартості енергоносіїв і зниженням конкурентоспроможності продукції на внутрішніх і зовнішніх ринках вже зробила Асоціація «Укркондпром».

– Сьогодні перед нами дійсно стоїть велике завдання – вижити у цей складний період, зберегти підприємство, зберегти робочі місця, – повідомив член Регіональної ради підприємців Євген Таран – директор ТОВ «КФ «Меркурій», яке входить до Асоціація «Укркондпром».

За словами директора виходом із ситуації на енергоринку для підприємства стало будівництво нової котельні, яка працює на трьох видах твердого палива, що створює можливість не використовувати газ. Проте, ціну продукції все одно доведеться підвищувати – оскільки всі складники, сировина, із якої виготовляється солодка продукція фабрики, та її упаковка, відчутно подорожчали.

– Ми не користуємося газом, тільки електроенергією, хоча вона теж зросла у ціні – порівняно із 2021 роком, на 18%, – зазначив член Регіональної ради підприємців, директор ТОВ «Лавента» Леонід Яремюк. – Систематичні підвищення тарифів заганяють у кут і роблять неконкурентоспроможними українські підприємства. У той час, коли в Україну потрапляють дешеві імпортні аналоги  – і часто це контрабанда – вітчизняного виробника заганяють у пастку необхідності підвищенням цін компенсувати різке зростання тарифів на енергоносії. Тим самим – спонукають зробити себе ще більш не конкурентним, або, скоріше всього – закритися.

– Я думаю, не всі черкаські підприємства доживуть до весни, особливо під питанням майбутнє малого і середнього бізнесу, – констатує член Регіональної ради підприємців Анатолій Погребняк.

Він стверджує, що від ситуації на енергоринку страждають  як виробники, що мають «підіймати» країну, так і звичайні споживачі, змушені купувати товари і послугу за цінами, куди виробник закладає зростання вартості енергоносіїв.

– Крім вартості газу, у ціні сьогодні зростають всі інші енергоносії, у нас вони давно дорожчі, ніж у Європі  – і їх ніхто не планує обґрунтовувати. І сьогодні черкаські підприємці уже міркують над тим, як самостійно знаходити  виробників енергоносіїв за прийнятними для них цінами. І сподіваються, що наш уряд схаменеться, почне враховувати закони економіки і припинить гнобити свого виробника, висловився Анатолій Погребняк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *