Wiki Loves monuments: обрано краще фото пам’ятки Черкащини

Журі всеукраїнського конкурсу “Вікі любить пам’ятки” завершило оцінювання  учасників за найкраще фото в областях України. У Черкаській області перемогла світлина Троїцької церкви у селі Драбівцях фотографа Андрія Мозоля.

Оцінюючи світлину членам журі сподобалось те, що автор зробив світлину не дуже відомої, але вкрай цінної пам’ятки.  Свято-Троїцька церква  була побудована в 1764—1765 роках, проте, до нашого часу споруда дійшла в спотвореному вигляді, внаслідок великої перебудови у 1864 році, що була пов’язана з необхідністю збільшити церкву — вона була підігнана до взірців типових так званих єпархіальних церков. Кінцево церква була спотворена ще й зовнішнім декором, прибудовою портиків при вході в дзвіницю та бічних крил, ліквідацією граней вівтаря і піддашшя, заміною форми дахів та бані. У 1990 році бригадою Львівської реставраційної майстерні під керівництвом Миколи Якимовича церква була відреставрована до первісного вигляду (окрім форми бані).

Загалом у списку пам’яток Черкаської області 2973 об’єкти. За всі роки конкурсу вже 1975 пам’яток представлені фотографіями у Вікісховищі (66%). Цього року за перемогу в номінації змагались 28 авторів, а за ввесь час проведення фотозмагання — 233. Вони подали 1205 світлин 651 пам’ятки культури (з них 75 — завантажені вперше цього року).

Ініціатива проведення конкурсу Wiki Loves monuments належить нідерландським вікіпедистам, які  2010 року запропонували сфотографувати 50 тисяч пам’яток Нідерландів. 2012 року географія конкурсу охопила 35 країн світу з 4 континентів. Серед країн колишнього СРСР це — Білорусь, Естонія, Росія і Україна. Конкурс зібрав більше 365 тисяч фотографій, з яких 33 тисячі — з України.

Цього року конкурс отримав визнання «найбільшого фотоконкурсу у світі» (Largest photography competition) від Книги рекордів Гіннеса.

Організатори конкурсу сподіваються, що щорічне проведення конкурсу «Вікі любить пам’ятки» не тільки дозволить зібрати велику кількість фотографій пам’яток, але й допоможе українцям пізнати забуті сторінки своєї історії, краще пізнати рідний край і спонукатиме бережно ставитися до надбань рідної культури.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *