Шість черкаських вулиць отримають нові назви

Громадське обговорення “Про найменування вулиць та алеї в місті Черкаси” провели у Черкаській міській раді. Про це інформує пресслужба установи.

«Відповідно до рішення Черкаської міської ради «Про затвердження містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану міста Черкаси (Актуалізація)», в нашому місті було сформовано 30 вулиць, які розташовані у Південно-Західному районі та районі «Дніпровський». Цим вулицям необхідно надати назви. Улітку відбулися засідання топонімічної комісії, де були запропоновані назви для 6 вулиць та алеї, які сьогодні виносяться на громадське обговорення. Також згідно з розпорядженням міського голови був проведений збір пропозицій щодо альтернативних назв цих вулиць і алеї. Після обговорення ці назви винесуть на затвердження виконкому та міської ради. Впевнений, що назви вулиць на честь наших воїнів-героїв знайдуть повну підтримку. Ми шануємо своїх земляків, що поклали життя за незалежність української держави й волю її народу. Увіковічнення їх пам’яті – наш обов’язок, як перед самими полеглими, так і перед наступними поколіннями, які мають знати, завдяки кому вони житимуть у вільній Україні», – пояснив голова топонімічної комісії, перший заступник Черкаського міського голови Сергій Тищенко.

Як розповів присутнім секретар топонімічної комісії, начальник відділу підтримки громадянського суспільства Олексій Дубовий, три вулиці пропонується назвати іменами загиблих героїв-АТОвців: Антона Моспана, Підполковника Сиротенка та Олександра Шаповала. Ще одну – іменем військового льотчика, двічі Героя Радянського Союзу Івана Степаненка. Двом вулицям пропонується дати нейтральні назви: Зоологічна та Містобудівна.

Ділянку вулиці Хрещатик між вулицями Крилова та Університетська пропонується назвати Алеєю Молодості. Адже поруч знаходяться гуртожитки студентів та викладачів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Черкаської медичної Академії. Надійшла також і інша пропозиція – назвати цю ділянку Алеєю Просвіти. По решті топонімів альтернативних пропозицій не надходило.
Пізніше топонімічній комісії необхідно буде обрати назви для решти 24-х нових вулиць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *