Як вступити до територіальної оборони, пояснили в міськраді Черкас

Про те, що таке територіальна оборона, та як вступити до її лав, пояснили у Черкаській міській раді.

Що таке територіальна оборона?

 Це система заходів яка здійснюються у мирний час та в особливий період з метою протидії воєнним загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій; Сили ТрО – це окреми рід Сил ЗСУ, які виконують завдання територіальної оборони.
У складі Сил територіальної оборони ЗСУ є 25 бригад (один регіон – одна бригада), які включать в себе понад 150 батальйонів (один батальйон на район). У мирний час  це 10 тис. військовослужбовців. В особливий період – понад 130 тис. Бригади складаються з військовослужбовців військової служби за контрактом та резервістів.

 Які завдання у територіальної оборони: 

•Вчасно реагувати та вживати заходів щодо оборони та території та захисту його населення до моменту розгортання там військ або сил для ведення бойових дій;
•Участь у посиленні охорони та захисту державного кордону;
•Участь у захисті населення, територій, довкілля та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення військових (бойових) дій;
•Участь у підготовці громадян України до національного спротиву;
•Участь у забезпеченні безпечної роботи органів державної влади, місцевого самоврядування та військового управління;
•Участь в охороні та обороні важливих об’єктів та комунікацій, інших критично важливих об’єктів інфраструктури;
•Забезпечення умов для стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) або їхнього перегрупування;
•Участь у здійсненні заходів щодо тимчасової заборони або обмеження руху транспорту та пішоходів біля або в районах НС або ведення військових (бойових) дій;
•Участь у забезпеченні громадської безпеки та порядку у населених пунктах;
•Участь у введенні та здійсненні заходів режиму воєнного стану;
•Участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями агресора;
•Участь в інформаційних заходах, спрямованих на підвищення рівня обороноздатності держави та протидію інформаційним операціям агресора.
Тобто, по суті, Сили територіальної оборони – це легка піхота, яка зможе допомагати основному складу ЗСУ в охороні кордону чи об’єктів критичної інфраструктури, зможе чергувати на блокпостах чи охороняти населення. Сили ТрО не братимуть участі у бойових зіткненнях із супротивником, усі їхні завдання – поза районами ведення бойових дій.

 Хто може укласти контракт?

 Укласти контракт з Силами ТрО може будь-який громадянин України віком від 18 до 56 років, незалежно від статі.
Українці, які не проходили військову службу, також можуть увійти до складу формувань територіальних громад після складання присяги добровольця територіальної оборони.

 Хто НЕ може бути зарахований до ТрО? 

Особа, яка була раніше засуджена до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, крім реабілітованої. Або має дві і більше судимостей за вчинення умисних злочинів.

 Які переваги служби в теробороні?

 Усі військовослужбовці гарантовано отримуватимуть грошове забезпечення відповідно до штатного розпису.
Військові забезпечуватимуться безоплатною кваліфікованою медичною допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я.
Військові служитимуть поруч із домівкою та захищатимуть свою малу Батьківщину та родину. В особливий період укомплектування частин здійснюватиметься військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу та територіальним резервом. Вони обійматимуть офіцерські, старшинські, сержантські та солдатські посади.
Усім військовослужбовцям зберігатиметься місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.
Крім того, на час дії особливого періоду в разі призову на військову службу виплата пенсії для армійців, які її отримували, не припиняється, а після звільнення зі служби — підлягає обов’язковому перерахунку.

 Як приєднатися до територіальної оборони?

 •Звернутися до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки з військово-обліковим документом;
•Пройти співбесіду з інструктором та представником підрозділу територіальної оборони;
•Пройти військово-медичну комісію та зібрати документи (копії паспорта, ідентифікаційного коду, характеристики, довідку про склад сім’ї, довідку про несудимість).

 Контакти:
Черкаський ОТЦК та СП,
18000, м. Черкаси,
вул. Хоменка, 19
cherkasy_otck@post.mil.gov.ua
(0472) 37-33-52,
(0472) 63-67-29.в/ч А7046
093-423-01-39 Оперативний черговий ТрО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *