До Черкас продовжують прибувати постраждалі від війни

До Черкас продовжують прибувати жителі українських міст, які постраждали внаслідок обстрілів. Їх приймають у міському Гуманітарному центрі, який розгорнувся в будинку культури імені Івана Кулика (за адресою: вул. Благовісна, 170), та допомагають облаштуватися.

Лише за останні 2 доби в Черкаси приїхали більше 1 тисячі переселенців з інших областей України.

Найбільше їх із Харківської, Чернігівської, Луганської, Донецької, Київської, Миколаївської, Запорізької областей. Такі цифри називають у міському Гуманітарному центрі.

Для переселенців облаштовані спеціальні пункти прийому і розселення. Багато людей також зупиняються в готелях, хоспісах, у рідних чи знайомих. Цієї доби очікують заїзд ще майже півтисячі людей, які тікають від війни.

Родина Євгена приїхала до Черкас із Чернігова серед ночі.

«Просто на моїх очах бомбили наш район, – розповідає чоловік. – Я дивом залишився живим, швидко забрав маму й бабусю. До Черкас добралися за 10 годин».

«Тут ми відчули надзвичайно добре ставлення до себе, – каже його мама Ліана. – Нас поселили в гуртожитку, нагодували, дали одяг. Є гаряча вода, ми змогли прийняти душ!».

Віктор із дружиною і двома дітьми теж приїхав із Чернігова.

«Для мене війна почалася весною 2014 року, я був волонтером, – розповідає. – На жаль, через постійні переохолодження під час поїздок у зону АТО постраждали нирки, тепер я інвалід 1 групи і залежу від гемодіалізу».

У Черкаси приїхали через те, що тут є центр гемодіалізу «Фрезеніус», без підтримки якого чоловік не може жити.

«Ми тут в досить гарних умовах, нам принесли все необхідне, – каже дружина Тетяна. – Головне – наші діти не чують нічних бомбардувань, які так впливають на психіку. У Черкасах ми зустріли і 14-й день народження нашого сина. Раніше уявляли це свято по-іншому, але зараз просто вдячні Богу за те, що живі. І основним є побажання мирного неба над головою. Бо наші батьки залишилися в Чернігові».

Вибуховою хвилею їм повибивало вікна у хаті, у куми від будинку залишилася тільки 1 кімната, багатьом людям просто нікуди діватися.

«Ми надзвичайно вдячні черкащанам за допомогу, – кажуть Тетяна і Віктор. – І теж продовжуємо волонтерську діяльність: завдяки небайдужим людям зібрали 70 тисяч гривень і придбали тепловізор для допомоги нашим Збройним Силам».

Про це інформують у Черкаській міській раді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *