У Черкасах затвердили нові тарифи на проїзд і ввели електронний квиток

Нові тарифи на проїзд затвердив виконавчий комітет Черкаської міської ради і запровадив електронний квиток. Проїзд у маршрутці коштуватиме 13 гривень, а у тролейбусі  – десять.

Про це повідомили журналісти «City News» із Черкаської міської ради

Нові тарифи на проїзд у міському громадському транспорті сьогодні затвердив виконком Черкаської міської ради. Вартість квитка у тролейбусах  становитиме 10 грн, а у маршрутному автобусі – 13 грн.


Новація у маршрутних автобусах вступить у силу з дня опублікування, орієнтовно, вже із 16 червня. А у тролейбусах ця мить настане після скасування рішення місцевої комісії ТЕБ та НС, яким було запроваджено безкоштовний проїзд у міському електротранспорті. Про що повідомлять окремо.

А ще у місті запроваджубть електронний квиток у транспорті. У тролейбусах валідатори вже встановлені, завершується їхнє налаштування. Облаштувати валідаторами маршрутки планують протягом двох місяців.

– Оплатити проїзд наразі можна буде кількома способами. Перший – банківською карткою, мобільним телефоном або смарт-годинником з технологією NFC. Другий – придбавши квиток у терміналі IBox. На квитку буде QR-код, який потрібно буде відсканувати у транспорті. Квиток буде дійсним протягом тижня. Крім того, завершується розробка мобільного додатку SmartTicket.City, картки містянина та проїзного квитка, за допомогою яких можна також буде оплатити проїзд, – розповів заступник директора департаменту ЖКК Сергій Отрешко.

Перевірку оплати за проїзд у міському транспорті здійснюватимуть контролери. Передбачається, що протягом місяця буде адаптивний період, коли громадян, які не розібралися з оплатою, не каратимуть, натомість проводитимуть із ними роз’яснювальну роботу. Пільговикам потрібно буде мати при собі відповідні документи, щоб у разі необхідності пред’явити їх контролеру.

– Підвищення вартості проїзду – непопулярний, проте вимушений крок, викликаний реаліями сьогодення. Сподіваюся, що містяни поставляться до цього із розумінням. Що стосується запровадження електронного квитка – це те, до чого ми давно йшли. Це допоможе нам зробити систему громадських перевезень більш прозорою, облікувати реальну кількість пасажирів, які перевозяться, вивести з обігу готівку, досягти бюджетної економії, зробити оплату проїзду зручнішою, – прокоментував перший заступник міського голови Сергій Тищенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *