Антибіотики за е-рецептом: що варто знати черкащанам?

Із серпня нинішнього року впроваджується нове правило отримання рецептів та купівлі антибіотиків у аптеках – за електронним рецептом. Що повинні знати люди про це нововведення? Розповідає директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Всеволод Кульчиковський.

Рішенням Міністерства охорони здоров’я впроваджується електронний рецепт на антибіотики. Це відбувається для цифровізації послуг у сфері охорони здоров’я та вирішення проблеми неконтрольованого вживання сильнодіючих ліків.

«Електронне призначення антибіотиків украй важливе для здоров’я, – переконаний директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Всеволод Кульчиковський. – Оскільки люди часто призначають антибіотики самі собі, вживають у неконтрольованих дозах і тривалості. Організм звикає до широко застосованих антибіотиків, і ці препарати просто перестають діяти».

Всеволод Кульчиковський звертає увагу, що до кінця року триватиме перехідний період, і в цей час е-рецепти на антибіотики видаватимуть ті медичні заклади, які вже працюють з електронною системою охорони здоров’я.

Водночас пацієнт, якому виписали електронний рецепт, має звернутися в ту аптеку, яка уклала договір з Національною службою охорони здоров’я.

Рецепти на антибіотики зможуть виписувати лікарі закладів усіх форм власності.

Паралельно діятиме паперовий рецепт на антибіотики. Він виписується, якщо заклад охорони здоров’я не підключений до електронної системи або якщо відсутня технічна можливість виписати електронний рецепт.

Досвід виписки е-рецептів у лікарів Черкас є, оскільки у такий спосіб уже відпускаються інсулін, серцево-судинні та інші препарати.

В аптеці людина повинна пред’явити фармацевту інформаційну довідку (роздрукований електронний рецепт), або паперовий рецепт, виданий лікарем.

Рішення про повноцінний запуск електронного рецепта на антибіотики відбуватиметься з урахуванням ситуації в країні, – повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Довідково:
Все, що потрібно знати пацієнту про е-рецепт на антибіотики – на сайті МОЗ https://moz.gov.ua/article/news/elektronnij-recept-na-antibiotiki–vse-scho-potribno-znati-pacientu

Інформація з сайту Черкаської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *