50 тонн гуманітарки з Азербайджану привезли до Черкас

Майже 50 тонн гуманітарного вантажу отримали Черкаси від міста-побратима Сумгаїт (Азербайджанської республіки). Це, переважно, харчові продукти тривалого терміну зберігання. Їх передадуть внутрішньо переміщеним особам, яких прихистили в нашому обласному центрі з початку повномасштабної війни в Україні, інформує пресслужба Черкаської міськради.

Нині в Гуманітарному центрі Черкас зареєстровано 23763 внутрішньо переміщених осіб, з них 6384 дітей та 1055 людей з інвалідністю.

Міська влада й громада Черкас допомагають їм адаптуватися та всіляко підтримує. Цього разу громада міста-побратима Сумгаїт Азербайджанської республіки організувала збір і доставку гуманітарного вантажу для внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у Черкасах.

«Ми надзвичайно вдячні за отриману допомогу, яка дуже потрібна нашим переселенцям, – відзначив міський голова Анатолій Бондаренко. – Щиро дякую нашим іноземним партнерам – голові виконавчої влади міста Сумгаїт пану Закіру Фараджеву, Посольству України в Азербайджанській Республіці, пану Послу Владиславу Каневському, азербайджанським підприємцям, жителям міста Сумгаїт за підтримку нашого міста в такий важкий для України час. Ми високо цінуємо допомогу наших побратимів. Це велика підтримка для черкаської громади, вимушених переселенців та наших військових. В такі вкрай важкі часи ми тримаємося та об’єднуємося пліч-о-пліч. Лише в єдності наша сила!».

Доставку гуманітарної допомоги від міста-побратима Сумгаїт до Черкас вдалося організувати за безпосередньої підтримки Посольства України в Азербайджанській Республіці.

За словами заступниці міського голови Черкас Марини Гаркавої, процес організації, збору й транспортування гуманітарного вантажу тривав майже 3 місяці.

«Зараз доставка таких вантажів – це колосальна робота, враховуючи відсутність авіасполучення і складність перевезення автомобільними та залізничними шляхами, – розповідає Марина Олександрівна. – Багато працювали зі спонсорами, аби оплати транспортування. Колосальну роботу виконали фахівці департаменту економіки та розвитку, які проводили постійні переговори з посольством, іншими установами й організаціями. Ми надзвичайно всім вдячні. Командна робота завершилася успіхом і ми отримали цей вантаж. Наступний проект допомоги міської влади Черкас буде спрямований для підтримки людей похилого віку».

Нинішня допомога від міста-побратима Сумгаїт буде розподілятися через Гуманітарний центр ЧМР. Її мають отримати внутрішньо переміщені особи, які мають довідку про реєстрацію.

«Щодня ми приймаємо від 150 до 200 людей, які щойно приїхали з регіонів активних бойових дій, та тих, які вже оселилися в Черкасах, однак ще не знайшли роботу й потребують підтримки, – говорить директорка Черкаського міського центру соціальних служб Людмила Савранська. – Кошти, які виплачуються державою, вони витрачають переважно на оплату комунальних послуг чи медичну допомогу. Враховуючи постійне зростання цін, така гуманітарна допомога від наших друзів з республіки Азербайджан їм дуже потрібна».

Ще раніше Черкаси отримували гуманітарні вантажі від Міжнародної Організації з Міграції (МОМ), від польського міста-побратима Бидгоща, із Грузії, із італійського міста Віллалаго та інших міст і організацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *