Уряд змінив Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО

Рішенням Уряду в Україні змінюється порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб в межах програми “Прихисток”. А саму програму цифровізують і оптимізують, що значно прискорить фінансування та опрацювання заяв на отримання компенсації.

Зокрема, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, в рамках програми “Прихисток” внесено такі зміни:
*тепер надати прихисток для ВПО може будь-який громадянин без вікових обмежень;
*розширено перелік осіб, які зможуть отримати компенсацію;
*запроваджується інформаційно-аналітична система, яка значно прискорить фінансування та опрацювання заяв на отримання компенсації.

«За домовленістю з Урядом, Товариство Червоного Хреста України планує фінансувати повний обсяг витрат на компенсацію за розміщення ВПО. Також ведуться перемовини про підвищення розміру компенсації на опалювальний період у два рази, тобто люди, які прихистили ВПО, зможуть отримувати компенсації близько 900 гривень за місяць на одну особу. А з 1 вересня програму «Прихисток» цифровізують, тобто прийом заяв на отримання компенсації та внесення даних про розміщених переселенців відбуватиметься через інформаційно-аналітичну систему», – коментує Віцепрем‘єрка Ірина Верещук.

Як інформує начальник управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку департаменту соціальної політики Валентина Литвинович, у Черкасах в рамках програми «Прихисток» компенсацію за житло для ВПО серпень місяць отримають 460 осіб.

«Нагадуємо: аби отримати належні виплати за програмою «Прихисток», черкасці, які надали житло переселенцям, повинні своєчасно, до 5 числа кожного місяця, подати інформацію про людей, яких вони прихистили, – говорить Валентина Литвинович. – У зв’язку з воєнним станом прийом у департаменті соціальної політики здійснюється після попереднього запису за телефонами: 095 200 16 45; 067 509 50 26; 093 296 54 58.
Громадська приймальня департаменту соціальної політики працює з понеділка по четвер з 8.00 до 17.00, у п’ятницю – з 8.00 до 16.00, субота й неділя – вихідні».

Нагадаємо: соціальна програма «Прихисток» діє в Україні з ініціативи Уряду. Її мета – забезпечити житлом вимушених переселенців та допомогти тим українцям, які безоплатно їх прихистили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *