Лікарські з групи спеціалістів п’яти різних фахів відвідують села Черкащини

Селами Черкащини їздять мобільні бригади лікарів. Педіатр, хірург, гінеколог, травматолог та УЗД-спеціаліст — п’ять лікарів різних спеціальностей Чигиринської багатопрофільної центральної лікарні щотижня відвідують два-три села у громаді. Обстежують тих, хто не може самотужки дістатися до медзакладу на консультацію.

Про це повідомило «Суспільне»

Як розповів журналістам «Суспільного» лікар Ігор Огиренко, такі виїзди медиків стали можливими завдяки допомозі доброчинників “Волонтерського Руху”, розповів лікар.

“Благодійна організація нам надає безоплатно пальне, також допомагають медикаментами і розхідними матеріалами. Тому ми людям видаємо безоплатно препарати, яких вони потребують”, — пояснив він.

У Топилівці живуть тисяча п’ятдесят осіб, зазначив Ігор Огиренко. З його слів, це одне з найвіддаленіших сіл, яке не входить у Чигиринську громаду: “Це село Сагунівської громади. Графік формуємо незалежно від кількості пацієнтів. Хочемо охопити найвіддаленіші села, навіть ті, де дуже мало людей”.

Про приїзд лікарів жителів Топилівки сповіщає завідувачка фельдшерсько-акушерського пункту Оксана Курилець.

“Хто особисто мене відвідував і кого я знала сама — я їх попереджала, що будуть вузькі спеціалісти: в кого є проблеми, щоб зверталися”, — зазначила вона.

Медикиня переїхала на Черкащину з Харкова. ФАП очолила на початку вересня. З її слів, такі приїзди особливо важливі для переселенців, які дезорієнтовані і не знають, куди звертатися за медичною допомогою.

Частими відвідувачами педіатрів є мами з малюками до року, розповіла лікарка Вікторія Кошова: “І місячні є, і тримісячні, на планові огляди приходять. Не у всіх селах є свої лікарі, у деяких є медсестра і фельдшер”.

64-річна Євдокія Білецька на прийом до лікаря потрапила першою. Певний час вона лікувалася вдома сама, та зачувши про приїзд фахівців, одразу записалася: “Почула, що тут лікарі, то і прийшла до них. Ато вдома лікуюсь-лікуюсь, але ніяких зрушень немає”.

У пані Євдокії підвищений рівень цукру в крові, пояснив лікар Михайло Лещенко. З його слів. жінка звернулась вчасно, та більшість пацієнтів мають задавнені хвороби через неможливість дістатися до лікарні.

“З дальніх сіл, з якими автобусне сполучення погане, люди приїжджають із запущеними випадками”, — зазначив він

Зі слів Ігоря Огиренка, договір із волонтерською організацією діятиме до лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *