У Черкасах презентували рушникові орнаменти, відтворені на контейнерах для танкових снарядів
В обласному краєзнавчому музеї презентували рушникові орнаменти «дерева життя», відтворені на контейнерах для танкових снарядів. Незабаром їх продадуть на благодійному аукціоні для потреб Збройних Сил України.
Проєкт під назвою «Малюємо Перемогу… Сила рушникового Дерева життя» приурочено до 69-ї річниці утворення Черкаської області. Реалізували його Черкаський обласний краєзнавчий музей у співпраці з громадськими організаціями «Наш батальйон» та «Автомайдан. Черкаси», майстрами Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, художниками та студентами профільних навчальних закладів.
У презентації взяли участь представники влади, громадських організацій, культурно-мистецьких закладів, музеїв, волонтери, небайдужі містяни.
Свого часу з нагоди 60-річчя області вишивальниці відшили рушники з автентичними регіональними орнаментами Черкащини – точну копію тих, які створювали колись наші пращури. Тепер традиційні орнаменти «дерева життя» майстрині відтворили на контейнерах для танкових снарядів. Це символізує перемогу світла над темрявою, життя над смертю, незламність українського народу та нашу ідентичність.
Експозицію оформили рушниками, характериними для регіонів Черкащини, відповідно розписаними контейнерами та світлинами чернігівського фотохудожника й громадського активіста Миколи Черепа. Світлини підкреслюють, як на тлі мальовничої природи України тривають жорстокі бої за нашу незалежність і свободу.
«Тепер, коли в Україні триває війна, надзвичайно важливо, аби відбувалися такі проекти, – говорить волонтер, координатор ГО «Наш батальйон» Олексій Святенко. – Тому що це наш культурний фронт, який допомагає підтримувати фронт на передовій. Коли я вперше побачив ці орнаменти, просто закохався у них. Дійсно, тут передано код нації, тому, коли ми дивимося на це дерево життя, відчуваємо невимовний трепет у душі».
«Я відтворила на снарядах орнаменти 5-ти рушників нашої області, – сказала вишивальниця у четвертому поколінні Наталія Крамна-Таран. – Більшість робіт я малювала при світлі ліхтарика, тому що у нашому будинку щодня на кілька годин вимикають світло. Але я все одно продовжувала творити народні візерунки на контейнерах для снарядів. Намагалася не гаяти часу, тому що дуже хочу пришвидшити перемогу України».
Невдовзі артефакти з проекту «Малюємо Перемогу… Сила рушникового Дерева життя» передадуть громадським організаціям для реалізації їх на аукціонах. Виручені кошти підуть на підтримку Збройних Сил України. Про дату й місце проведення благодійних аукціонів повідомлять додатково.
За інформацією пресслужби Черкаської міської ради