Черкащанка, що проживає у Німеччині (Верхня Баварія, регіон Розенгайм) планує гуманітарну поїздку до Черкас

Керівниця театральної студії «Рампа», яка діяла на базі черкаського Центру соціальної та фізичної реабілітації людей з інвалідністю «Перспектива», Олена Танасевич сьогодні перебуває в Німеччині (Верхня Баварія, регіон Розенгайм). Туди вона виїхала після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Враховуючи гарне знання мови, Олена Костянтинівна долучилася зразу до волонтерства у німецькій громаді у рамках місцевої організації Ukrainehilfe Gemeinde Bad Feilnbach («Допомога Україні – громада Бад Файльнбах»). Коли приїздили біженці, вона допомагала з документами, з пільгами, враховуючи, що знає мову. Черкащанка супроводжувала біженців.

Про це пише «Прочерк».

– Німці мають дуже розвинене громадянське суспільство. Люди об’єднуються, допомагають одне одному. Тут, де я живу, утворилося таке собі об’єднання. Це не юридична офіційна організація. Це об’єднання людей, які вирішили допомогти Україні, відгукнулися. Люди допомагають у всіх життєвих ситуаціях (житло, одяг, оформлення документів, супровід до лікарні тощо). Люди живуть за такими моральними принципами. Відповідно, тут гарно зустріли біженців, допомогли. У громаді Бад Файльнбах проживає наразі більше 60 українських біженців, – зазначає Олена Танасевич. – Я собі вирішила, якщо фізично зараз не в Україні, то треба допомагати хоч тут, за кордоном.

До слова, Олена планує через общину збір пожертв, зокрема, речей, ліків, і опісля приїзд до Черкас. Хоче передати допомогу черкаському Центру соціальної та фізичної реабілітації людей з інвалідністю «Перспектива», також одяг пораненим бійцям, що лікуються у місті, а також сконтактуватися і, можливо, надати допомогу рятувальникам, бо німецькі рятувальники досить солідарні і об’єднані, тож хотіли б підтримати колег.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *