Ліпити керамічні вироби вчили переселенців у Черкасах

Інтеграційний хаб «Черкаси – твоє місто» провів для переселенців безкоштовний мистецький майстер-клас «Кераміка-ліплення». Півтора десятки учасників з різних міст сходу України вчилися ліпити ангелів-охоронців. Про це інформує пресслужба Черкаської міської ради.

У Галереї Народного мистецтва України, де проводили майстер-клас, зібралися переселенці з Сєвєродонецька, Харкова, Маріуполя, Краматорська.

Голова Черкаського обласного осередку Спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова продемонструвала учасникам вироби з глини, розповіла про цілющі властивості цього унікального природного матеріалу та особливості роботи з ним.

«У народі говорили, що ми вийшли з глини, і йдемо в глину. Кераміка прийшла до нас із Трипілля і є унікальним надбанням народного мистецтва та нашої прадавньої історії, яку ми повинні популяризувати, – розповіла Ольга Мартинова. – Я взагалі люблю, коли в нашу Галерею приходять люди, тим більше ті, які приїхали з інших регіонів. Вони по-своєму пізнають Черкащину. І наше завдання – допомогти людям пізнати красу і глибину, сакральність народного мистецтва, того першоджерела, яке живить нашу душу».

У майстер-класі взяла участь заступниця черкаського міського голови Марина Гаркава.

«Захід проходить під егідою Інтеграційного хабу «Черкаси – твоє місто», – сказала Марина Гаркава. – Для його функціонування Черкаси виграли грант від Фонду Східна Європа. Ці кошти спрямовуємо на проведення культурно-мистецьких, кулінарних, профорієнтаційних, соціально-психологічних заходів різної тематики, які дають людині можливість перезавантажитися, перенавчитися, переключитися, знайти енергію, натхнення на продовження життя, інтеграцію і самореалізацію в нашому місті».

За період роботи Хабу з нового року дотепер провели більш як півсотні заходів. Нинішній майстер-клас – один з них.

Ази роботи з глиною пояснювала присутнім керівниця студії декоративно-прикладного мистецтва «Розквіт» багатопрофільного молодіжного центру Катерина Заріцька. Розповіла, що глина знімає навантаження, стрес, дає позитивні емоції. Спеціально для майстер-класу з Чигиринського району привезли червону глину, з якою найлегше працювати новачкам.

«Я прийшла на майстер-клас із мамою, ліпимо ангелочків, – говорить 10-річна Стася Півень з Маріуполя. – З глини ліплю вперше. Мені подобається, бо вона м’якша, аніж пластилін. Свого ангелочка я поставлю вдома на поличку, і він буде нас оберігати».

«Я почала ліпити – і в мене пройшов головний біль, уявляєте? Дуже приємні відчуття від роботи з глиною,– ділиться враженнями пані Юлія із Сєвєродонецька. – Раніше я не брала участь у подібних заходах, тепер спробувала, зацікавилася. Хочу прийти сюди наступного тижня на майстер-клас із писанкарства».

Нагадаємо, що проєкт «Інтеграційний хаб «Черкаси – твоє місто» реалізується Громадської Організація «Україна НА ЧАСІ» – Spotlight on Ukrainе в межах програми «Стійкість». Вона впроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з European Union in Ukraine у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу. Проєкт підтримує Департамент соціальної політики Черкаської міської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *