Історії про постраждалих від війни на Черкащині  записував американський журналіст (відео)

Американський журналіст Денієл Сміт збирав історії про українців, які постраждали через повномасштабне вторгнення. Він працював на Черкащину, аби за допомогою зібраних свідчень українців, розповісти світові про війну в Україні. Задля цього він поспілкувався з багатодітною родиною, яку з рідногокраю вигнала війна.

Про це сюжет журналістів «Суспільного».

Деніел Сміт в Україні був раніше. Нині знімає історії про українців, які постраждали від повномасштабної війни, аби далі розповісти про це світу. Із собою носить наплічник та спеціальну камеру.

– Я тут для того, аби дізнатися про війну в Україні із перших вуст. Я відвідав родину з дітьми, які стали жертвами війни. Вони розповіли про те, що вони пережили, – пояснив Деніел.

Знайомство з місцевими Деніел розпочав з центру Драбова, поспілкувався із головою селища Світланою Орел й поговорили про війну та тих, хто від неї рятувався.

Багатодітна родина приїхала з Донеччини, бо змушені були рятувати дітей.

– Щоб діти не боялися і не тремтіли. Аби діти росли нормально, щоб у них було дитинство. У наших, на жаль, дитинство забрали, — прокоментував багатодітний батько Дмитро Білий.

Родина тепер мешкає у приміщенні колишнього дитсадка. Почуте журналіста вразило:

– Це тривало довгий час. Було б правильно, якби світ заступився за цих дітей. Ми маємо знайти спосіб зробити життя цієї родини кращим.

Нині Деніел Сміт поїхав додому – до Америки. Він зазначив, що вже бачить, що українці змінилися:

– Українці об’єдналися. Вони стали ще патріотичнішими. Відчули, що вони саме українці. Раніше були речі, які їх роз’єднували. Але ось ця жахлива трагедія, здається, вас об’єднала, – сказав він..

Відео див. ТУТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *