Понад 14 млн грн надходжень до держбюджету забезпечила Черкащина з приватизації

З початку 2023 року оренда держмайна принесла до державного бюджету 218,4 млн грн — майже 30% від плану на рік. Найбільше надходжень забезпечили Одеська область та Київ — 87,0 млн грн і 31,7 млн грн відповідно. Також до ТОП-5 потрапили Дніпропетровська (24,4 млн грн), Львівська (15,1 млн грн) і Черкаська (14,4 млн грн) області.

ФДМУ працює над збільшенням орендних платежів. Для цього фонд ініціював подовження строків оренди до п’яти років. Законопроєкт вже знаходиться у Верховній Раді. Зараз договори оренди укладаються на час воєнного стану + 12 місяців після його скасування.

Фонд держмайна очікує, що продовження термінів оренди збільшить конкуренцію на аукціонах. Оренда майна на п’ять років дозволить підприємцям реалізовувати амбітніші проєкти, адже створити бізнес та окупити інвестиції за такий термін значно простіше, ніж за 12 місяців.

До кінця квітня ФДМУ планує провести ще 35 орендних аукціонів. Усі оголошені торги оренди знаходяться у системі Прозорро.Продажі. Дізнатися детальніше про кожен з них можна на сайті orenda.gov.ua.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *