Комфортну погоду без різких контрастів прогнозують на Черкащині

Комфортну, спокійну, переважно суху та сонячну погоду нового робочого тижня на Черкащині формуватиме антициклон «Wiola», найбільш позитивний вплив якого виявиться у відсутності спеки. Тому ранки будуть свіжі, температурний фон без різких контрастів: вночі 10-15º, вдень 20-25º. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Прогнозовані погодні умови сприятимуть зростанню показника пожежної небезпеки в лісах області. За модельними оцінками, у найближчі вихідні синоптична ситуація зміниться, до нашого регіону наблизяться атмосферні фронти, які проявлять себе грозовими дощами різної інтенсивності.

На черзі червень, на який припадає день літнього сонцестояння, коли найдовший день протистоїть найкоротшій ночі. Сонце повертає на зиму, хоча попереду ще так багато літа. Червень пора духмяних трав, коників і розкотистих гроз.

Весна ж 2023 року запам’ятається ранньою та однією із найдовших за останні 30 років спостережень. До середини квітня температурний фон перевищував норму на 2-3°. Надалі майже місяць було холодно, температури відповідали березню, на поверхні грунту спостерігалися заморозки.

Із 13 травня температурний фон «стрибнув» у метеорологічне літо. Незважаючи на такі температурні гойдалки, весна 2023 видалася звичайною і лише за рахунок історично дощового квітня 100% забезпечена опадами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *