У Черкасах відбувся захід з надання домедичної допомоги для родин загиблих захисників

«Знаю. Вмію. Допоможу», – так називався захід з надання першої домедичної допомоги в критичних ситуаціях, який провели у Черкасах. Тут 65 дітей родин загиблих та зниклих безвісти захисників разом з рідними опановували навички порятунку життя в критичних ситуаціях. Також могли отримати психологічну допомогу, взяти участь у майстер-класах і розважитися на природі.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської міської ради.

Організатором заходу став департамент соціальної політки за співпраці з Черкаською медичною академією, черкаськими рятувальниками, низкою благодійних фондів та міжнародних організацій.

Всі, хто завітав на локації у Долину троянд, з допомогою інструкторів-парамедиків та спецфельдшерів могли навчитися серцево-легеневій реанімації, зупиняти кровотечу, вимірювати пульс, тиск і вагу, знімати мотоциклетний шолом людині, яка потрапила в аварію.

Разом із рятувальниками служби ДСНС вони пробувати себе в ролі пожежних, працювали з психологами, спускалися на канатній переправі.

Представники міжнародних громадських організацій навчали їх долати стрес і напругу, проводили майстер-клас із малювання, аплікації та ліплення, пропонували численні розваги.

«Такі медичні навички для кожного з нас надзвичайно важливі, – сказав Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко. – Я теж спробував реанімувати людину. Пересвідчився, що це непросто, але життєво важливо, і постійно потрібно вдосконалюватися. Дякую нашим Збройним Силам України за мирне небо над Черкасами, адже завдяки їх мужності та героїзму ми убезпечені від багатьох надзвичайних ситуацій».

Заступниця міського голови Марина Гаркава розповіла, що захід відбувся завдяки співпраці міської влади з міжнародними організаціями. Зокрема, Черкаси отримали великі бокси з набором домедичної допомоги від Фонду UNICEF Украïна. І вирішили не просто роздати їх родинам загиблих захисників, а зробити спеціальний захід, поєднавши навчання з грою.

«Дуже зворушливо і щемно бачити посмішки на очах дітей, дружин, рідних наших полеглих Захисників та Захисниць. Їхні найрідніші люди поклали життя за наше мирне щасливе незалежне майбутнє держави. І наш обов’язок – максимально їх підтримати, – відзначила Марина Гаркава. – У нашому місті діють соціальні програми, які поруч із державними, надають додаткові виплати нашим захисникам та членам їхніх родин, зокрема, на комунальні послуги, навчання, оздоровлення тощо».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *