Черкаси і Кропивницький підписали меморандум про співпрацю

Черкаська міська рада і Кропивницька міська рада підписали меморандум про співпрацю у освітній галузі. Усе – заради об’єднання зусиль щодо покращення рівня підтримки дітей з особливими освітніми потребами та отримання рівного доступу до якісної освіти, інформує пресслужба Черкаської міської ради.

Документ підписали Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко та заступник Кропивницького міського голови Сергій Колодяжний. Також у церемонії підписання меморандуму взяли участь заступниця Черкаського міського голови, кураторка освітньої галузі Анастасія Чубіна, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов, начальниця управління освіти Кропивницької міської ради Лариса Костенко.

«Надзвичайно радий вітати наших колег, делегацію з Кропивницького. Приємно буде об’єднати зусилля і попрацювати разом у цій галузі. Ми залюбки поділимося досвідом і обміняємося тим, чим маємо. Зараз, як ніколи, нам усім потрібно єднатися. Тільки разом, об’єднавшись, ми можемо досягти нашої найбільшої мрії – перемоги України. Дякую Збройним Силам України за те, що маємо можливість працювати заради підтримки наших дітей», – зазначив Анатолій Бондаренко.

Представник міської влади Кропивницького відзначив, що обмін досвідом у сфері інклюзивної освіти буде корисним для обох громад.

«Така співпраця і діалог допоможе нам запроваджувати щось нове у нашій роботі і втілювати кращі практики. Сподіваюся, що наші спільні напрацювання стануть рушієм позитивних змін заради кращого майбутнього наших дітей», – зауважив Сергій Колодяжний.

Представники управління освіти Кропивницької міської ради хочуть перейняти досвід роботи КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Черкаської міської ради». Це перший ІРЦ в Україні, де впроваджено послугу раннього втручання. Послуга раннього втручання – це раннє виявлення командою спеціалістів різного профілю проблем зі здоров’ям та розвитком дитини, вчасне і оперативне надання їй допомоги, що дозволяє знизити інвалідизацію дитини в майбутньому. Вона поєднує медичну, психологічну, соціальну, освітню допомогу та надається насамперед дітям перших років життя. Черкаси ж вивчатимуть діяльність інклюзивних центрів у Кропивницькому, яких там три.
В рамках угоди домовилися про обмін досвідом, проведення спільних заходів (конференцій, семінарів, клубів професійного та інноваційного розвитку, робочих зустрічей, тренінгів), спрямованих на успішну реалізацію поставлених цілей та впровадження моделей послуги раннього втручання.

Крім того, відсьогодні починає працювати Клуб професійного та інноваційного розвитку корекційних педагогів у м.Черкаси. Як повідомила директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Черкаської міської ради» Світлана Скляр, участь у ньому візьмуть та підвищуватимуть свої професійні компетенції педагоги, які здійснюють супровід дітей з особливими освітніми потребами (логопеди, практичні психологи, корекційні педагоги) з Черкас, Кропивницького, Житомира та Львова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *