У Іваньківській громаді депутати вирішили віддати землю в оренду без аукціону

Іваньківська громада може залишитись без 4 мільйонів  гривень надходжень у випадку передачі 161 гектара землі у оренду без аукціону. Нині справу розглядають Асоціація об’єднаних територіальних громад (Київ) та Черкаська обласна державна адміністрація.

На сесії Іваньківської громади постало питання продовження орендної угоди місцевому СТОВ «Відродження», яке сплачувало оренду за ставкою 8% – у той час, як із 2021 року за волею громади та загальним державним курсом, орендну плату для всіх було піднято до 12%. На це погодилися усі місцеві фермери (дрібні та великі товариства) за винятком СТОВ «Відродження», яке відмовилося сплачувати 12% та продовжувало платити 8%. Системні звернення громади сільгоспвиробник ігнорував.

Нині у СТОВ «Відродження» закінчуються договори оренди на частину орендованих у громади земельних ділянок – і СТОВ звернулося до громади щодо їх продовження.

Громада – у особі голови Лесі Поліщук – на це категорично не погодилася, вказавши на допущенні порушення Закону та необхідність  передачі землі у оренду виключно через  аукціони.

Земельна комісія громади прийняла рішення – надати землі в оренду через аукціон, щоб всі фермери могли взяти у ньому участь. Але частина депутатів, на здивування громади і її голови, це рішення не підтримали. Голова громади наклала на це рішення вето.

– Депутати взагалі не мають права віддавати цю землю у оренду без проведення аукціонів. Це незаконно.  Голова Іваньківської громади, якщо вона турбується про добробут громади, не мала іншого виходу, як накласти вето на незаконне рішення депутатів. Над цим питанням нині працюють наші юристи,  – прокоментував  голова Черкаського регіонального   відділення Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» Володимир Міцук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *