У Черкасах покажуть інклюзивну виставу «Після перемоги»

«Після перемоги». Виставу під такою назвою покажуть 24 жовтня у обласному драмтеатрі. Вона створена в рамках проєкту «Митцем може стати кожен хто має що сказати суспільству», який був створений на початку червня за підтримки Українського культурного фонду. Це перша масштабна ініціатива в Україні, що розрахована на людей з інвалідністю. Триває він майже 5 місяців, його мета – спільно з професійними викладачами та акторами створити інклюзивну виставу під назвою «Після перемоги».

Серед учасників є люди з різними нозологіями: незрячі, діти з ДЦП, ті, хто користуються кріслами колісними.

Спочатку всі бажаючі ходили на ознайомчу зустріч до театру, потім мали можливість відвідувати заняття з трьох напрямків: хореографія, акторська майстерність та вокал. Викладачі визначили можливості учасників проєкту, під яких конкретно були написані ролі.

Сценарій вистави створений головним режисером Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка – Станіславом Садаклієвим. Події твору відбуваються в майбутньому. У центрі сюжету – спосіб життя людей з інвалідністю, бар’єри, які вони змушені долати.

У проєкті взяли участь ГО «Спілка батьків молоді з інвалідністю «Перспектива», вихованці Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя» та члени Черкаської обласної організації УТОС.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *