У Черкасах відгриміла особлива прем’єра – «Після Перемоги»

У ролі акторів  – вихованці Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «ЖАГА Життя» та ГО «Спілка батьків молоді з інвалідністю «Перспектива». Загалом – більше тридцяти  учасників взяли участь у масштабному і першому в Україні проєкті «Митцем може бути кожен, хто хоче і має, що сказати суспільству».

Проєкт підтримав Український культурний фонд. Допомогла втілити його в життя директорка БФ ” Родина ЛГ” Олена Гавриш.
Вісім наших вихованців взяли участь у виставі,- розповідає організаторка культурно- дозвіллєвої діяльності Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “ЖАГА Життя” Наталія Байда.  – Всі вони з нозологією ментального відхилення. Лише одна на увесь проєкт дівчинка з наших учасників – нечуюча. Під час вистави вона розмовляла жестами. 

Виставу готували впродовж чотирьох місяців. Опановували акторську майстерність, хореографію, вокал. Сценарій для акторів писав головний режисер  Черкаського театру Шевченка Станіслав Садаклієв.

Для мене це новий і цікавий досвід. Актори дуже натхненні, вмотивовані. І коли є віддача від них, я й сам цим надихаюсь. Коли я писав сценарій, хотів підкреслити творчі можливості акторів. Сценарій з’явився не одразу. У нас три місяці були заняття. Я запитував, що б їм хотілося, з якими вони стикалися проблемами в нашому соціумі, відповідно, такі питання я піднімав у сценарії різними сценами.
Вистава називається «Після Перемоги», відповідно, і події в ній –  у майбутньому. Саме після того, як здолаємо ворога, кажуть актори, підніматимуть соціальні проблеми. А поки про них розповідають у виставі.
– Неймовірно хвилювалися перед прем’єрою, зізнається Ксенія Максимів. Вона у виставі зіграла ворожку.

– Я, чесно кажучи, сама шокована, що це настільки масштабно, що  з нами працювали такі люди, вкладали в нас стільки часу, сил, терпіння. Це дуже приємно і для мене дуже знаково. Ще й тому, що цей проєкт- благодійний. Це наш вклад у майбутню Перемогу.
Вхід на виставу- донат для підрозділу, де служить художник з освітлення театру. Для захисників  прагнуть назбирати грошей  на 100 дронів. Завдяки виставі вдалося поповнити скарбничку на майже  30 000 гривень.

Всі наші вихованці просто у захваті,- ділиться Наталя Байда.- Вони щасливі, що все вийшло, жодного разу не збилися, опанували на сцені свої хвилювання.  Сьогодні говорять про те, шо треба продовжувати, хочуть з виставою гастролювати і збирати гроші для ЗСУ.
Фантастична  вистава!  Чудово розкрила таланти людей з інвалідністю, продемонструвала їхні можливості і стала стимулом для подальшого розвитку.  Вдячна організаторам проєкту  за цю можливість і підтримку,- поділилася враженнями заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава.

За інформацією департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *