Делегація черкаських школярів повернулася з міста-побратима Бидгощ

Реалізація польсько-українського молодіжного проєкту «About You and Us – realisation of a Polish-Ukrainian Youth film», участь в якому взяла активна молодь міста Бидгоща та міста Черкаси, добігає кінця.

Протягом 16 – 22 жовтня делегати Учнівська Міжпарламентська Асамблея міста Черкаси разом з молоддю міста Bydgoszcz взяли активну участь у зйомках молодіжного (для молоді з молоддю) фільму «About You and Us», організованого Pałac Młodzieży міста Бидгощ.

Однією з невід’ємних частин цього проєкту стало створення сценарію, обговорення головної теми фільму та перегляд складної та важливої для проєкту кінороботи Анжея Байди разом з кінознавцем Dominik Wierski. Учасники також навчалися навичкам зйомок, монтажу, інтерв’ювання та роботи з відеоматеріалами під керівництвом оператора Mariusz Marecki.

Під час перебування у польському місті учні відвідали різноманітні екскурсії, включаючи мультимедійно-інтерактивну виставку «Вузли. «Історія міста біля річки» в Rother’s Mills, оглядовий тур по місту, відвідування музею мила та історії бруду, а також музею-аптеки з майстер-класами. Школярі відвідали Pomeranian Philharmonic, де змогли насолодитися чудовими творами Richard Strauss у виконанні симфонічного оркестру.

Також, у межах поїздки, була організована офіційна зустріч в мерії Бидгоща з керівництвом міста Michał Sztybel (заступником міського голови) та Monika Matowska (секретаркою міської ради) разом з Młodzieżowa Rada Miasta Bydgoszczy.

«Для мене ця поїздка була незабутньою, адже подарувала масу емоцій та досвід, який запам’ятається на роки. Особисто я переосмислила значення молоді як і за кордоном, так і в нас в Україні, зрозуміла, що сили та ресурс повинні йти на розвиток міста та його громади. Неймовірне задоволення я отримала від самого міста, його історії та краси. Бидгощ – справді неймовірне місце, особливо через екран камери. Проєкт дав мені багато нових навичок, польських друзів та можливість замислитися над тим, що для мене є свобода насправді. З нетерпінням чекаю показу фільму», – поділилася своїми враженнями спікерка УМА Софія Менько.

Зауважимо, що молодіжний проєкт «About You and Us – realisation of a Polish-Ukrainian Youth film» завершиться у листопаді 2023 року показом відзнятого фільму на фестивалі кіно у Бидгощі та під час кіновечірки для молоді в Черкасах.

Про це інформують у департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *