Цього тижня на Черкащині прогнозують сонячну та теплу погоду

Цього тижня синоптична ситуація на Черкащині кардинально не зміниться. Переважатиме спокійна, суха погода. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Збільшення сонячних годин додасть погоді весняної комфортності. За прогнозом, температурний фон залишиться вищим за норму на 3-5°.

28-29 лютого температура вночі 2º тепла – 3º морозу, вдень 5-10º тепла.

1-2 березня температура вночі 3º тепла – 2º морозу, вдень 8-13º тепла.

За такої погоди озимина черговий раз відновила вегетацію і продовжує її переважно у денні години. Такий сценарій є найбільш сприятливим для формування врожаю, адже ростові процеси проходять стримано, натомість добре формується коренева система.

Надзвичайно сприятливо складаються умови й для проведення господарських та польових робіт. А це означає, що у садівників та городників розпочинається період підготовки до нового сезону: прибирання після зими, підживлення зимуючих культур, догляд за плодовими деревами, тощо.

Заагалом цьогоріч лютий, із середньою температурою 3° тепла при нормі 3° морозу, претендує стати найтеплішим за всю 77-дітню історію метеорологічних спостережень на Черкащині.

Весна-2024 – рання. Розпочалася на 1,5 місяці раніше – 24 січня. Як відомо, ранні весни на Черкащині зазвичай оманливі, і для них характерне неодноразове повернення холодів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *