На Черкащині практично завершили підготовку до опалювального сезону
Черкащина технічно готова до осінньо-зимового опалювального періоду 2023-2024 року. Кожна громада та місцеві підприємства галузі мають затверджені плани дій на випадок надзвичайних ситуацій. Про рівень готовності області до опалювального сезону розповів заступник голови ОДА Антон Царюк на обласному засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Фахівці перевірили рівень готовності до старту опалювального сезону на підприємствах теплоенергетики та водопостачання. Водночас таку ж перевірку здійснили у багатоквартирних будинках та об’єктах бюджетної сфери.
– З урахуванням ризиків, які виникають в умовах військового стану, основну увагу при підготовці до опалювального сезону приділяли захисту об’єктів критичної інфраструктури та їхньому забезпеченню джерелами резервного живлення, паливом, – відзначив Антон Царюк. – Минулого сезону ми стикалися з безліччю викликів: робота підприємств критичної інфраструктури за графіками аварійних, погодинних відключень. Враховували все це в підготовці до початку цьогорічного опалювального сезону.
На Черкащині відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних владУсі служби працюють в режимі 24/7. Аварійні бригади готові до термінового реагування. Проведені навчання по лінії цивільного захисту та ДСНС.
– Наші підприємства тепло- та водопостачання, об’єкти соціальної сфери забезпечено генераторами різної потужності, – додав заступник. – У цьому нам допомагали наші міжнародні партнери, бізнес, міста-побратими, закуповували коштом місцевих бюджетів, отримували від профільного міністерства. Однак потреба ще досі залишається, особливо по підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства.
Керівники об’єктів критичної інфраструктури, голови територіальних громад, всі відповідальні служби мають бути готовими до швидкого реагування на всі виклики в умовах військового часу. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець.
– Важливо застосовувати комплексний підхід у підготовці наших об’єктів до осінньо-зимового періоду, – відзначив він. – Впроваджувати енергоефективні підходи, модернізувати систему теплопостачання з використанням альтернативних видів палива, забезпечувати джерелами резервного живлення та ін. Увесь необхідний комплекс заходів обласна військова адміністрація визначила та довела до виконання головам громад.