У Черкасах обговорили наміри інвесторів облаштувати Центр сортування, переробки та утилізації відходів

У Черкасах обговорили наміри інвесторів облаштувати Центр сортування, переробки та утилізації відходів
Міський голова Анатолій Бондаренко взяв участь у зустрічі очільника обласної державної адміністрації Олександра Скічка із представниками товариства «Екоцентр МБО-Т» та їхніми партнерами – компанією «China Gezhouba Group Co.», Ltd. На ній йшлося про наміри облаштувати в регіоні Центр сортування, переробки, утилізації твердих побутових відходів за європейською технологією. Повідомляється на сайті chmr.gov.ua
На початку розмови Олександр Скічко наголосив, що екологічна безпека у сфері поводження з відходами та впровадження сталої системи утилізації є одним із пріоритетних завдань.
– Щороку в Черкаській області утворюється близько 1,3 млн. тонн відходів I-IV класів небезпеки, – відзначив голова ОДА. – І одним з проблемних питань наразі є впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Загальносвітовий тренд із роздільного збирання побутових відходів, до прикладу, впроваджено тільки у 8 % міст нашої області. Тому інвестиційні проекти в цій сферу для нас завжди будуть пріоритетними. Жодних штучних бар’єрів, бюрократичних цензів чи утисків – це я гарантую як очільник ОДА. Комунікація потенційних і наявних інвесторів із органами держаної влади на Черкащині є і буде максимально прозорою та конструктивною.
Про амбітні плани облаштувати Центр сортування, переробки та утилізації твердих побутових відходів заявляє товариство «Екоцентр МБО-Т». Цей проект у життя втілюватимуть разом із китайською компанією «China Gezhouba Group Co.» Ltd.
Анатолій Бондаренко під час зустрічі відзначив, що для Черкас, як і для більшості українських міст, питання поводження з твердими побутовими відходами є одним із найбільш нагальних.
За його словами, наше місто має один діючий ліцензований полігон ТПВ, який перебуває на балансі спеціалізованого комунального підприємства «Черкаська служба чистоти», та розташований за 15 кілометрів від міста на території Русько-Полянської ОТГ.
 Загальна кількість вивезеного на полігон побутового сміття у 2020 році склала близько 96 тисяч тонн.
– Ми із задоволенням долучилися б до цього проекту на взаємовигідних умовах, – прокоментував під час зустрічі Анатолій Бондаренко. – Ми зацікавлені, насамперед, у впровадженні в місті нових екологічно безпечних технологій та систем збору і переробки відходів виробництва та споживання.
Підсумком зустрічі стало підписання меморандуму про партнерство та співробітництво між обласною державною адміністрацією та компанією ТОВ «Екоцентр МБО-Т».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *