Що відомі черкащани знаходили в дитинстві під подушкою на День Святого Миколая
Зовсім скоро настане найулюбленіше свято дітей – День Святого Миколая. З року в рік, малюки прокидаються вранці 19-го грудня і першим ділом «пірнають» під подушку, де їх за традицією чекають подарунки та солодощі.
Напередодні свята журналісти “Сіті Ньюс” вирішили згадати, що ж дарували відомим черкащанам на зимові свята та про які подарунки вони мріяли.
Журналіст Валентин Чернявський згадує, що зростав не в дуже заможній родині та ще й мав братів та сестру, тому переважно отримував на День Святого Миколая пакунки з солодощами, хоча і мріяв про тамагочі або крутого трансформера.
– Одного разу до нас на новорічні свята приїхав дядько і я вмовив його купити мені трансформера, бо майже у всіх однокласників вони були та ще й із багатьма функціями. Тому я теж хотів. Мій робот, правда, не трансформувався ні у що, там були лише крила, якими можна було рухати та і ті я зламав у надії, що він полетить. Не дивлячись на це все, я був неймовірно щасливим, бо у мене була іграшка!
![](https://city-news.ck.ua/wp-content/uploads/2021/12/240255568_4401434693250708_5048715883971348735_n-1-1.jpg)
Музикант Антон Стрілець розповідає, що У 90-х на свята завжди чекав чогось особливого, однак були не прості часи і отримував не завжди бажане: інколи носки, шапку та різний одяг. Та вже пізніше, згадує, що мріяв про машинку на радіоуправлінні.
– Пам ятаю як сильно тоді захворів і був майже місяць у лікарні, тоді вперше зрозумів що таке гайморит. Виписали мене саме у святкові дні, потрапивши додому, у подарунок я отримав дуже і дуже круту машину. Я пам ятаю що вона була жовта і дуже велика. Тоді я зрозумів, якщо щось хотіти щиро, не головою, а саме душею та серцем, то обов’язково отримаєш. Після цієї ситуації, я зрозумів як працює цей світ. Усе можливо, головне хотіти це щиро, ну і звичайно щось робити паралельно.
Зараз я сам дарую подарунки, і от у цьому році, напередодні Дня Святого Миколая, 18 грудня я роблю святковий сольний концерт у рідному місті. У Черкасах я дуже рідко даю концерти, але дуже люблю зимові свята і вирішив зробити такий подарунок!
![](https://city-news.ck.ua/wp-content/uploads/2021/12/262281681_4579839232100069_4276691579833570895_n-1-1.jpg)
Співачка Petrovochka пригадує, що у дитинстві завжди просила Миколая, щоб приніс щось неїстівне, адже “щось неїстівне” завше мало більшу цінність.
– І Миколай завжди мені догоджав. Найбільше раділа книгам. До цього часу нічого не змінилось. Досі вважаю книгу найкращим подарунком.
У скрутні для родини часи просила Миколая: “Принеси щось маленьке-недорогеньке”. Сам факт того, що вранці під подушкою мене щось буде чекати, вже був дивом. А одного разу мама на Миколая принесла кошеня. Назвали його Чарліком. Після того у нас живуть виключно чорні коти.
![](https://city-news.ck.ua/wp-content/uploads/2021/12/130911422_1944471075690694_8612423512059635796_n-1-1015x1024-1.jpg)
Як виявилося, чотирилапих улюбленців дарували не лише Анні Петровській. Депутатка Інна Бандура також розповіла про живий подарунок, який найбільше припав до її серця в дитинстві:
– Із самого дитинства для мене День Святого Миколая – це про чудо. І, чесно кажучи, я досі намагаюся вірити у новорічні дива.
Під подушку я отримувала подарунки щороку і всі вони були наповнені любов’ю. Та одного разу 19-го грудня мені подарували песика, якого я назвала Коллі. Такий подарунок не могло затьмарити ніщо!
![](https://city-news.ck.ua/wp-content/uploads/2021/12/244722388_282870907019099_2168982083589709240_n-1-1.jpg)
Керівник проєкту Ambros Hub Костянтин Мірошниченко розповідає, що йому подобалися усі подарунки і виділити якийсь один він не може:
– Мої батьки самі зробили новорічну червону шкарпетку, в яку завжди клали апельсини і якісь солодощі. Мандаринки не клали, бо я їх не любив.
Зараз, коли мешкаю окремо, з ностальгією згадую, як кожного ранку 19-го грудня знаходив цю солодку шкарпетку. Приємно пригадувати маленькі традиції, які залишилися спогадами і колись в ролі батька буду вже я.
![](https://city-news.ck.ua/wp-content/uploads/2021/12/206836218_104214321923883_1274330110880013764_n-1-799x1024-1.jpg)
Підготувала Тая Агавердієва