Петицію щодо тарифів на проїзд зареєстрували на сайті міськради

На сайті Черкаської міської ради з’явилася петиція з вимогою прийняти адекватне та обгрунтоване рішення про збільшення тарифів на проїзд. Її подала черкащанка Діана Шкута.

“Вважаю не обґрунтованим підняття тарифів за проїзд на 3 грн. в маршрутках та тролейбусах, тим паче маючи наднизький рівень якості обслуговування; старі, брудні та холодні машини. Якщо ще в тролейбусах дотримуються етики та культури спілкування з пасажирами, то в маршрутках – це дуже низький відсоток, культура зовсім відсутня (так як це приватні перевізники і їх ніхто за це не карає і не контролює), графіка не дотримуються на відміну від тролейбусів, можна годину чекати деякі маршрути. Тролейбуси чітко їздять згідно графіка, розташованого на зупинках, чого не скажеш про маршрутки.
Підняття до такої ціни – це грабіж черкащан, знущання над малозабезпеченими людьми, пенсіонерами та дітьми. Хочеться зауважити те, що в минулому році вже підняли тариф:
– було 5 грн, стало 7 грн (підняли на 40 %) в маршрутках;
– було 3 грн, стало 5 грн (підняли на 70%) – в тролейбусах.
Тепер же з тарифу 7 грн в маршрутках планують підняти до 10 грн (підняття на 43%);
з тарифу 5 грн в тролейбусах планують підняти ціну до 8 грн (підняття на 60%).
Загалом що ми маємо за два роки: тариф на маршрутки планують підняти на 83%, в тролейбусах на 130%.
Заробітну плату підняли на 8,3% з грудня, наступне підняття планується в жовтні на 3%. Шановне керівництво міста Черкаси, чи є взагалі у вас якась совість, чим люди мають сплачувати такі тарифи за проїзд в такому малому місті? В людей немає такої заробітної плати як у чиновників – по 60,000 грн, та премій у розмірі 400-500 % за незрозумілі досягнення (як прокоментував один депутат – «така зарплата, щоб не було бажання красти», а що робити людям з зарплатою в 5000 грн і з пенсіями в 2200 грн?). Тим паче, що ви їздите своїми авто, і вам немає діла, чим платити людям з низькими доходами такі скажені тарифи.
Прошу переглянути вартість цих послуг, так як вони не відповідають дійсності, сюди закладені незрозумілі та необґрунтовані статті розходів, скільки ж можна вже тягнути з бідних людей? Чому ми маємо сплачувати такі скажені тарифи? Шукайте інші виходи, шукайте правильні рішення, якісь дотації та компенсування перевізникам, навіщо вас обрали? Ви – влада, то ж не зловживайте нею, а думайте і допомагайте людям, приймайте правильні рішення.
Невже не можна підняти тарифи на 20-30% на 1-1,5 грн? Чому на 43 і на 60%? Коли вже скінчиться це безлад з жадібністю підприємців? Як людям з мінімальною заробітною платою та мізерними пенсіями, сплачувати такі надвисокі тарифи?
Прошу переглянути рішення та зменшити відсоток підняття тарифів. Думайте про людей, шукайте інвестиції та купуйте машини з меншим використанням палива, переходьте на екологічно чистий транспорт та дешевший, вдосконалюйте якість обслуговування людей, але не за рахунок бідноти, а власними силами і розумом”, – ідеться у тексті петиції.

До кінця збору підписів залишилося 29 днів. Проголосувати можна ТУТ.

Нагадаємо, на найближчому засіданні Черкаського міськвиконкому пропонується розглянути питання про підвищення вартості проїзду у тролейбусах та маршрутках. Засідання заплановане на сьогодні, 9 лютого, на 15.30.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *