«Я бачу надію і щиру віру містян у нашу перемогу!» – заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава

Уже тиждень у Будинку культури ім.Кулика (за адресою: вул. Благовісна, 170) діє черкаський міський гуманітарний центр, створення якого ініціював міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Спершу це був пункт збору допомоги для біженців та захисників міста, але швидко переріс у розгалужену систему гуманітарної допомоги.

Зараз у фойє і глядацькій залі – гори овочів, консервації, одягу, ліків… Їх від ранку й до пізнього вечора приносять небайдужі жителі Черкас, які не можуть бути осторонь подій в Україні. Список найбільш актуальних потреб щодня оновлюється та розміщується на вході в будинок культури, поширюється на сторінці Черкаської міської ради.

«Я принесла чоловічі речі й продукти для наших захисників та біженців, – говорить черкащанка Валентина. –Не можу спокійно спати, знаючи, що країна у біді, гинуть люди. І готова навіть у себе вдома прихистити когось, аби допомогти».

«Ми разом з вагітною сестрою ледве встигли виїхати з Волоновахи, – розповідає 30-річна Катерина. – До Черкас добиралися 2 доби. А там залишилися наші рідні й багато друзів, сидять у підвалах, не можуть вийти, бо увесь час шалені обстріли».

Тут же, у фойє будинку культури, зустрічають біженців з усієї України, які змушені тікати від війни.

«Станом на 5 березня лише в одному пункті допомоги зареєстровано майже півтори сотні біженців, – говорить координаторка пункту гуманітарної допомоги Галина. – Тут ведеться первинний облік, люди пишуть свої дані та нагальні потреби: ліки, одяг, їжа».

«Буквально за кілька днів роботи ми налагодили тут єдину систему, – розповідає заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава, яка курує роботу цього напрямку. – Зараз це єдиний організм: логістичний центр, склади, прийом товарів і сортування за групами. У роботі пункту збору допомоги задіяно 150 осіб. Все чітко й оперативно організовано».

За її словами, наразі виникла потреба у створенні кол-центру, оскільки надходить багато звернень і телефонних дзвінків від людей. Це дозволить оперативно опрацьовувати їх й реагувати на них.

«Дякую всім містянам, які відгукнулися, діляться провізією, речами. Приємно, що я не бачу паніки. Навпаки, бачу віру містян, надію і щиру віру в перемогу України!», – додає Марина Гаркава.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *