Найближчими днями на Черкащині будуть грози

Триває протистояння багатоцентрового малорухомого антициклону «OSKAR», який розташувався у середніх широтах від Азорських островів до Уралу та південного циклону, який набирає енергії та вологи над Чорним морем. До того ж, у тропосфері над нашим регіоном «зависли» барична (низький тиск) та термічна (холодна) улоговина.
Сукупність цих синоптичних чинників дає всі підстави прогнозувати у найближчий тиждень нестійку, із зливовими дощами та посиленим вітром погоду, та створюють ідеальні умови для розвитку грозової діяльності.

11-13 серпня температура вночі 12-17°, вдень 23-28°. Температурний фон відповідатиме клімату.
14 серпня – «Перший Спас» або «Маковія», який за Народним календарем знаменує перші проводи літа і зустріч осені. Після цього дня починають відлітати на південь перші птахи. З першого Спасу вже можна відчути холодні роси. І дійсно, за кліматичними даними, на Черкащині із середини серпня починається зниження температурного фону.
Але, в цьому році, погода розвивається за іншим сценарієм за попередніми розрахунками, із 14 серпня, чекаємо спекотні дні! Із південно-східними вітрами у наш регіон почне надходити жарке повітря, тому стовпчики термометрів перевищать 30° позначку, вночі 15-20º.
Цьогорічному літу притаманний нестійкий характер погоди, тому плануйте свої справи з використанням наших прогнозів погоди.
Про це інформують у обласному гідрометеоцентрі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *