У Черкасах стартував книжковий проєкт “Chebookcrossing”

У Черкасах стартував новий проєкт «Chebookcrossing», приурочений до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України. Його мета – познайомити весь світ із українською мовою та книгами, написаними нашою солов’їною.

Участь у цьому гуманітарно-просвітницькому проекті взяли міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, його заступниця Анастасія Чубіна й структурні підрозділи Черкаської міської ради. Разом з іншими містянами вони приносили книги на локацію в середмісті Черкас, аби українські видання можна було відправити в різні країни світу.

«Зараз, коли ми демонструємо всьому світу, хто ми та за що боремося, подібні проєкти важливі для нас, – відзначив міський голова Черкас. – Адже наша мова, наше слово, наша культура – це маркер, який визначає нашу неповторність. Це – наша потужна зброя. Недарма пророче написав Тарас Шевченко: «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!..»

У кожну книгу, зібрану під час «Chebookcrossing», буде вкладено інструкцію з подальшими діями для її нового власника.

І кожен наступний читач зможе дізнатися історію подорожі книги. Для цього наступним власникам необхідно буде опублікувати в будь-якій із улюблених соцмереж (Facebook, Instagram, Twitter ін.) допис із хештегом #chebookcrossing і саме так всі власники цієї книги зможуть познайомитись один із одним.

«У такий спосіб ми хочемо не лише підтримати наших вимушених переселенців та передати їм частинку нашої культури, але й об’єднати навколо книг велику кількість людей», – сказала заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

За словами організаторів, зібрані під час цього проекту книги насамперед передадуть містам-побратимам Черкас. Зокрема, вже чекають їх у місті Бидгощ Республіки Польща.

Приєднатися до проекту та поділитися україномовними виданнями можна й надалі. У будь-який зручний для вас день ви зможете принести їх до Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради (за деталями пишіть на сторінку департаменту у фейсбуці в Direct), інформує пресслужба Черкаської міської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *