Одяг, іграшки, телефони: чим містяни засмічують каналізацію

Каналізація і смітник… Здавалося б, одразу зрозуміло, що це абсолютно різні речі. Та деякі споживачі так не вважають і продовжують скидати сміття в каналізаційні мережі. Чим це небезпечно і до яких наслідків може призвести – фахівці КП «Черкасиводоканал» розкажуть у статті далі.

Мовою цифр

Бригадир АВР дільниці водовідведення Іван Боровик зі своїми колегами (на фото справа) виїжджає на виклик з ремонтною бригадою. Сьогодні вони знову очищатимуть засмічені каналізаційні мережі. І таких викликів у бригади – більше 10 (!) на день. Так, лише за серпень 2022 року промивати каналізаційні мережі спеціалістів викликали 316 разів! Всього за місяць фахівці промили від різного сміття майже 15 тисяч погонних метрів каналізаційних мереж. Для порівняння: ширина футбольного поля – близько 100 метрів. Уявили масштаби робіт?

Найцікавіші знахідки

Ватні диски, вологі серветки, підгузки, жіночі засоби гігієни, вушні палички… Саме це найчастіше скидають в каналізацію недобросовісні споживачі. І саме ці речі є найнебезпечнішими, – кажуть фахівці. Бо у воді вони у рази збільшуються в об’ємах і рано чи пізно призведуть до повного перекриття каналізації. Ще до списку «найпопулярніших» знахідок потрапили: різне ганчір’я, залишки їжі, пісок, цемент… А нещодавно в каналізацію у Черкасах спустили навіть … планшет.«Та найбільша проблема – це жир. Зливати його в каналізацію – не можна! Його слід спочатку зчистити або відправити у відро для сміття, а лише потім вимити посуд гарячою водою з застосуванням безфосфатних засобів, щоб повністю жир розщепити. І жиру в мережі потрапляє усе більше і більше, адже в місті додалося закладів харчування, особливо мова йде про продукти серії фаст-фуд, які містять в собі чимало жиру, – говорить Олег Кравець, майстер цеху ВІВ дільниці водовідведення КП «Черкасиводоканал».Фахівець додає – засмічення мереж постійно зростає. Так, цього року цей показник, в порівняні з минулим роком, зріс десь на третину. Адже в місті побільшало населення, до нас приїхало чимало переселенців, відповідно зросло і навантаження на мережі, і як результат – побільшало сміття і в каналізації.

Чим це небезпечно?

КП «Черкасиводоканал» вже неодноразово звертався до містян з проханням не викидати сміття до унітазу та систем водовідведення. І ми і далі продовжуємо нагадувати, що каналізація – це не смітник. Адже, крім того, що каналізація може повністю заблокуватися (і доведеться викликати фахівців), ці проблеми ще й загрожують екологічним лихом.

Про це повідомляє пресслужба КП “Черкасиводоканал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *