Українці вшанують жертв Бабиного Яру

Майже 34 тисячі київських євреїв розстріляли у Бабиному Яру 29-30 вересня 1941 року. Жертвами нацистської злочинної політики, спрямованої на знищення цілих національних чи суспільних груп, стали єврейські жителі Києва.

Це було одне з найбільших масових убивств цивільних, вчинене нацистами під час Другої світової війни. Згодом Бабин Яр став символом «Голокосту від куль».

Упродовж двох років німецької окупації маховик смерті, розгорнутий нацистами у Бабиному Ярі, забрав життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.

У 2022 році в Україні продовжують традицію проведення спільного міжрелігійного заходу (молитви) на вшанування пам’яті загиблих з участю глав церков та духовних лідерів іудейських релігійних громад. Традицію започаткували у 80-ті роковини трагедії Український інститут національної пам’яті, Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» та Світовий Конґрес Українців.

Більше інформації про історію Бабиного Яру читайте у довідковому виданні від Українського інституту національної пам’яті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *