Віцепрем’єрка Верещук у Черкасах подивилася на притулок для переселенців

До Черкас із офіційним візитом 26 листопада приїхала Віцепрем’єр-міністерка – Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Про це повідомляє пресслужба Черкаської міської ради.

Разом із командою урядовиця вивчає потреби вимушених переселенців та громад для більш ефективної взаємодії центральної влади з місцевою.У нашому місті Ірина Верещук відвідала тимчасовий притулок для внутрішньо переміщених осіб, який нещодавно обладнали в будівлі колишньої поліклініки.

Разом із міським головою Анатолієм Бондаренком, його заступницею Мариною Гаркавою та головою обласної військової адміністрації Ігорем Табурцем ознайомилися із умовами, в яких проживатимуть жінки із дітьми, одинокі літні люди та люди із інвалідністю.

Нагадаємо, у притулку одночасно зможуть проживати близько 350 осіб. Усі кімнати умеблювали, на кожному з поверхів обладнали кухні, душові, вбиральні, є пральня, дитяча кімната.

– Те, що я побачила, є гарним прикладом для наслідування, – прокоментувала Ірина Верещук. – Для нас дуже важливо, щоб люди, які втратили домівки через війну, не відчували себе біженцями, переселенцями. Вони мають відчувати себе черкащанами, частиною однієї великої родини.

Мені імпонує підхід міського голови Черкас, який наголошує, що з переселенцями в місті додалися гарні фахівці. Моє завдання зараз – побачити й з’ясувати, чим ми можемо бути корисні як центральна влада та як допомогти нашим громадам. Влада всіх рівнів – місцева, обласна й центральна – має сконцентрували свої зусилля, аби максимально допомагати людям в умовах війни.

Як розповів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, тимчасовий притулок обладнали в стислі терміни коштом бюджету (ремонт обійшовся в 14 млн грн) та з підтримкою міжнародних фондів. Це – Саб-офіс УВКБ ООН, Міжнародна організація з міграції, Міжнародний фонд «Відродження», Association Les Amis de la Pologne та Громадська Організація «Україна НА ЧАСІ» – Spotlight on Ukrainе, РК Черкаси Інтернешнл, які допомогли з меблями, постільною білизною та побутовою технікою.

– Сьогодні ми всі розуміємо, наскільки важливо об’єднуватися і допомагати один одному. Тільки так ми наближаємо нас до перемоги над ворогом, – прокоментував Анатолій Бондаренко та додав, що в планах міської влади на наступний рік створити ще кілька таких притулків у приміщеннях, які не використовуються.

Заступниця міського голови Марина Гаркава підкреслила, що в Черкасах переселенцям допомагають адаптуватися до нових умов. Тож у тимчасовому прихистку із ними постійно працюватимуть фахівці із соціальної роботи та психолог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *