Близько 20 підприємств переїхали до Черкас з «гарячих точок» країни

У Черкасах радо приймають не лише людей, які тікають від війни, а й підприємства. На сьогодні у нашому місті відновили роботу вже 19 суб’єктів підприємницької діяльності.

«Міська влада Черкас зацікавлена у залученні до спільної роботи всіх секторів економіки, тож готова допомагати у відновленні роботи підприємствам на території міста і приймати представників бізнесу, що не можуть з певних причин вести свою діяльність у зоні активних бойових дій, та готові переїхати до Черкас», — зазначає директор департаменту економіки та розвитку Ірина Удод.Вона розповіла, що з 11 квітня 2022 року Черкаську область включено в урядову програму релокації підприємств.

Влада м.Черкаси зверталася до Кабінету Міністрів України щодо можливості включення обласного центру до переліку територій, що можуть бути використані для перенесення/евакуації бізнесу із зон бойових дій чи ризикових зон. Наразі під час підготовки пропозицій підприємствам, зацікавленим у релокації на територію Черкаської області, пропонуються в тому числі приміщення на території міста, за умови відповідності заявленим вимогам.

У рамках державної програми до Черкас релоковано майже 2 десятки підприємств. Види діяльності різноманітні, зокрема: виробництво і торгівля побутовими електротоварами та електронною апаратурою, виробництво фармацевтичної продукції  та загальна медична практика, швейне виробництво, телерадіокомпанія, транспортні послуги, оптова торгівля та інші.

Серед успішних прикладів відновлення діяльності виробництва на території міста Черкаси – одне з підприємств швейної галузі. Воно переїхало до нас із Херсону. Компанія існує 9 років і входить до п’ятірки лідерів України з виробництва одягу для найбільших українських холдингів. Серед персоналу, що працює на підприємстві, 20% – це внутрішньо переміщені особи з різних областей. На черкаському підприємстві нині працює 80 швачок, але найближчим часом планується збільшити кількість працюючих до 200-250 осіб.

«Зараз кожен день дає нам нові виклики. Однак, незважаючи на численні перешкоди, бізнес перелаштовується під нові реалії, шукає рішення, адаптується. Завдання нашої команди на чолі з міським головою Анатолієм Бондаренком – підтримувати як місцевий бізнес, так і підприємців, які переїхали до нас з “гарячих точок” країни. Щоб країна жила, для відновлення української економіки там, де дозволяє безпека, має працювати бізнес», — підкреслює перший заступник Черкаського міського голови Сергій Тищенко.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *