СБУ ліквідувала корупційну схему, пов’язану із «зерновою угодою»

Корупційну схему у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області ліквідувала Служба безпеки. Учасники оборудки вимагали гроші з представників компаній, які експортують українську агропродукцію у межах «зернової угоди». За хабарі вони «гарантували» зернотрейдерам безперешкодне отримання фітосанітарних сертифікатів відповідності їхньої продукції. За відмову сплачувати «данину» погрожували максимально затягувати бюрократичні процедури.

Про це журналістам «City News» повідомила пресслужба УСБУ в Черкаській області.

– Співробітники СБУ поетапно задокументували два епізоди отримання майже 400 тис. у гривневому еквіваленті посередником, якого посадовці залучили для передачі хабарів. Встановлено, що за кожну тонну експортованої продукції учасники схеми вимагали «данину» у розмірі 40 американських центів. У межах кримінального провадження СБУ задокументувала передачу посереднику чергового «завдатку».Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом), – поінформувалиу пресслужбі відомства.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Заходи проводили співробітники СБУ в Одеській і Черкаській областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *