Проєкт реконструкції набережної показали жителям Черкас

Архітекторка з Харкова Ольга Клейтман пропонує втілити у Черкасах проект реконструкції частини набережної Дніпра. Про це інформують у Черкаській міській раді.

Проект із робочою назвою «Вогнище козацтва» передбачає максимальне збереження природного ландшафту і враховує уподобання людей різного віку. Черкаська міська рада разом із Ольгою Клейтман пропонують проект для ознайомлення та обговорення містянами.

Як поінформували у департаменті архітектури та містобудування, в рамках виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Черкаси на 2020-2023 роки, було замовлено виготовлення проектної документації об’єкту «Будівництво гідротехнічних та лінійних споруд набережної р. Дніпро від вул. Козацька до вул. Сержанта Жужоми м. Черкаси».

Переможцем тендеру стала проектна організація – товариство з обмеженою відповідальністю «СБМ СТУДІО» (м. Харків), яку очолює член Національної Спілки Архітекторів України Ольга Клейтман. У жовтні 2021 року міським головою та департаментом було погоджено архітектурно-планувальну концепцію за варіантом «Вогнище козацтва» для подальшої розробки проектної документації ТОВ «СБМ СТУДІО».

Через повномасштабну війну роботи над проектом довелося на деякий час відкласти. Тепер Ольга Клейтман разом із робочою групою департаменту архітектури та містобудування провели нараду з міським головою Анатолієм Бондаренком, де обговорили можливість подальшої реалізації запланованого.

«Для роботи Ольга Клейтман обрала історичну тему, і спланувала проєкт так, аби максимально використати унікальне природне розташування Черкас, зберегти і підкреслити багатство природи та славну історію нашого козацького міста, передати як спадщину нашим нащадкам, – відзначив Анатолій Бондаренко. – Переконаний, що з часом територія «Вогнища козацтва» стане ще однією унікальною родзинкою Черкас, помилуватися якою приїжджатимуть навіть з інших міст».

Ольга Клейтман розповіла про концепцію і переваги проекту реконструкції черкаської набережної, поінформувала про стадію виконання робіт.

«Коли я вперше потрапила в Черкаси, зрозуміла, що красивішого міста я ще не бачила. При цьому місто має великий потенціал, який не потребує великих коштів під час забудови – усе створено природою, – говорить Ольга Клейтман. – Проєкт Черкаської набережної, стилізований під українську ідею із робочою назвою «Вогнище козацтва» є максимально природним і прогресивним водночас. Дякую міському голові Черкас та всій команді міської ради за розуміння і готовність співпрацювати для комфорту справжнього українського козацького міста».

Як поінформував директор Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін, архітектурно-планувальна концепція проекту «Вогнище козацтва» відображає прагнення сучасної людини відновити зв’язок з природою, який люди втратили, проживаючи у містах. На території майбутньої набережної передбачена можливість відпочинку для людей різного віку та уподобань.

«Для наймолодших тут будуть дитячі ігрові зони у середині парку та біля води, для дітей середнього та старшого віку – спортивні майданчики, пластовий табір з патріотичного виховання. Людям середнього віку – майданчики для фізичних вправ, прогулянкові стежки та зона пікніків. Тим, хто поважного віку, пропонують зони тихого відпочинку біля води та прогулянкові стежки. Також передбачаються майданчики для міні-гольфу, інтерактивні зони відпочинку для людей з особливими можливостями (наповнені тактильними елементами для людей з вадами зору, підняті площини до клумб, ігрові столи та спортивне обладнання підлаштовані для людей у візках)», – розповів Артур Савін. – Також на цій території можуть розташуватися дитячо-юнацька спортивна школа з веслування, човнова станція, рятувально-водолазні служби, сезонні кафе, прокат пляжного знаряддя, місця для вигулу тварин, розташування укриттів цивільного населення».

За словами Артура Савіна, зараз триває техніко-економічне обґрунтування проєкту. Після проходження експертизи та затвердження проектної документації буде продовжено проєктування наступної стадії.

Варто зазначити, що член Національна Спілка Архітекторів України – НСАУ Ольга Клейтман також є керівницею архітектурної студії «SBM Studio», переможницею конкурсу Національної спілки архітекторів України 2022 «Ландшафтна архітектура» – проект «Парк «Зелений гай» у м.Дніпро. За реконструкцію парку «Саржин Яр» у Харкові компанія Ольги Клейтман отримала першу американську премію з архітектури та 5 інших міжнародних премій. Також Ольга співпрацює з міжнародним фондом англійського архитектора Нормана Фостера над стратегією розвитку Харкова. У розробці архітекторки – проекти реконструкції в містах Дніпро, Маріуполь та Київ. Ольга Клейтман очолює громадську організацію «Крізь війну» для допомоги військовим та цивільним, разом з однодумцями створила притулок для літніх людей, які під час нападу рашистів не змогли виїхати з Харкова.

https://fb.watch/jO4lDguDtL/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *