Черкаські рятувальники провели масштабні навчання разом із силовиками та медиками

Алгоритм дій під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відпрацьовували в Черкасах. Уперше навчання екстрених та силових служб провели в нічний час, аби максимально наблизити їх до реальних подій.

У такий спосіб поглиблюють знання та вміння для успішного й злагодженого виконання службових завдань. Надалі подібні тренування проводитимуть раз у два місяці.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської міської ради.

На спеціальних локаціях змоделювали різні ситуації. Фахівці відпрацьовували свої навички з порятунку постраждалих внаслідок ДТП та з пошкоджених будівель, діставали автобус із кювету, розбирали завали, будували траншеї для визволення людей із підвалів. Поза тим, тестували дрони для пошуку потерпілих та розгорнули наметове містечко, в якому надавали першу медичну й психологічну допомогу.

Під час навчань свої вміння вдосконалювали фахівці обласних управлінь ДСНС, ГУНП, патрульної поліції, зональним відділом військової служби правопорядку, обласним Товариством Червоного Хреста України, Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець відзначив, що черкаські надзвичайники та правоохоронці виконують завдання в багатьох деокупованих регіонах. Тож ці навчання – важливий крок для вдосконалення їхньої професійності.

– Ці тренування можливість побачити, що в нас є, над чим ми мажмо ще допрацьовувати, які в нас наявні засоби для порятунку людей та як навчений персонал, – прокоментував він. – Ситуація в Умані вкотре довела, наскільки важлива командна робота та відмінна взаємодія всіх служб. Лише так ми можемо реагувати вчасно, комплексно, мінімізуючи наслідки.

За дорученням міського голови Анатолій Бондаренко участь у навчаннях взяв перший заступник Сергій Тищенко.

– У нинішніх реаліях усі служби порятунку та правопорядку мають бути максимально готовими до виконання завдань у будь-яких ситуаціях. Злагоджена й командна робота рятувальників, силових та екстрених служб, безумовно, мінімізує негативні наслідки надзвичайний подій та врятує більше життів, – прокоментував він. – Черкаська міська рада зі свого боку й надалі в межах повноважень допомагатиме рідним підрозділам. Разом ми вистоїмо й переможемо! Слава Україні!

За словами начальника ГУ ДСНС у Черкаській області Андрія Даника, найбільше подій трапляється в нічний час. Через це й виникла необхідність навчань у такому форматі. Темна пора доби ускладнює роботу з порятунку людей.

– Дуже важлива в реаліях сьогодення співпраця зі Службою безпеки України та прокуратурою, які фіксують наслідки дій агресора в наших населених пунктах, – прокоментував він. – Найголовніше тут відпрацювати взаємодію між усіма підрозділами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *