Тридцять одна релігійна громада на Черкащині перейшла в ПЦУ з під московського патріархату

Із січня 2019 року по квітень 2023 року в області з Української православної церкви московського патріархату в Православну церкву України перейшла 31 громада.

Як повідомляє «24 Новини Черкас», про це розповів начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець в інтерв’ю виданню «Укрінформ».

За його словами, рішення про перехід ухвалюють релігійні громади, це їхнє виняткове право. Черкаська ОДА зі свого боку надає всі необхідні консультації, зразки пакета документів. «Сьогодні є тенденція до активізації цих процесів», зазначив Ігор Табурець.

Він також прокоментував ситуацію в Бужанці, що на Лисянщині. Історія там почалась ще у 2019 році, коли релігійна громада вирішила перейти з УПЦ МП до ПЦУ. «Розпорядженням ОДА того ж року було зареєстровано статут релігійної організації. Однак інша сторона — так би мовити, опоненти цього переходу — знайшла недоліки в поданих документах. Розпорядження ОДА тоді було скасоване. Зараз цей спір вирішується в судовій площині. Вважаю, що визначальне слово завжди має належати громаді», — зазначив Ігор Табурець.

Як повідомляє видання “Еспресо”, в Україні тривають переходи релігійних громад від проросійської УПЦ МП. За останні півтора місяці московський патріархат покинули 70 парафій

Найактивніше переходи здійснювали парафії Хмельницької області – 25 громад. По 11 парафій покинули московський патріархат у Київській та Житомирській областях, 9 – на Вінниччині.

Менш активно переходили громади на Львівщині, Чернігівщині та Буковині – у кожній з них по три. По дві парафії покинули УПЦ МП у Миколаївській та Черкаській областях, по одній – на Волині, Прикарпатті та Кіровоградщині. В інших регіонах переходів зафіксовано не було.До прикладу, якщо Київська область серед лідерів за переходами в квітні, то в самому Києві за півтори місяця жодна парафія московський патріархат не покинула.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *