У Черкасах планують відкрити протезно-реабілітаційний центр (відео)

У Черкасах хочуть створити протезно-реабілітаційний центр для військових та цивільних, які отримали травми під час війни.

Про це інформує «Суспільне».

Керівник доброчинного фонду «Волонтерський фронт» Андрій Лихачов розповів Суспільному, що вже знайшов лікарів та партнерів для постачання протезів. Єдине, що затримує справу — відсутність приміщення.

На милицях до лікаря прийшов військовослужбовець з позивним “Прокурор”. Йому примірятимуть протез. Він розповів, що має замінити частину стопи, яку рік тому відірвало російською гранатою.

Протез, який підібрав лікар, чоловікові не підійшов. Розповів: навіть не уявляє, як із ним можна повернутися на фронт:

«Це скільки мені його треба одягати, чи мені його взагалі знімати не треба, як я на нього берці одягну».

Через це фахівці розроблятимуть для нього інший протез.

«Прокурор» розповів, що через рану, що ніяк не гоїлась, протезуватись раніше не зміг, а нині з цим труднощі. Два місяці тому повернувся в підрозділ та без ноги служити важко:

“Командир подзвонив до знайомих, щоб влаштували моє протезування, бо ви ж розумієте, як мені в частині без протеза. Раніше я виходив на бойові завдання, а зараз я при штабі”.

Аби якомога більше військових мали змогу відновити кінцівки, на Черкащині хочуть відкрити протезно-реабілітаційний центр, розповів автор ідеї, керівник доброчинного фонду «Волонтерський фронт» Андрій Лихачов. Нині цим займається лише пару медзакладів України:

«Всі можуть з’їжджатися ближче сюди для протезування і реабілітації з усієї України, до того ж в нас є дуже потужні доктори. Бачив я людей, зверталися, щоб виготовити протези їм, а вони їм не підходили. Протези є. Їм наче б як і зробили, а вони на них ходити не можуть».

Нині американські партнери, які готові безоплатно надавати апарати для відновлення кінцівок, надіслали 22 зразки, їх встановлюватимуть бійцям, аби протестувати.

«Щоб було розуміння, які протези є, як їх використовувати, які цілі і чи взагалі є потреба на них, чи вони підходять», – розповів Андрій Лихачов.

Додав, що медиків, які б працювали в центрі, теж знайшли. Від мрії віддаляє лиш відсутність приміщення. Тож просить у місцевої влади допомоги втілити проєкт:

«Військові віддають своє життя та здоров’я і коли вертаються з фронту, то наш волонтерський фронт має їм допомогти по-своєму, щоб вони відчували себе так, як і раніше».

В яку суму обійдеться центр, ще не підраховували, адже чекають пропозицій по будівлі.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко пояснив, що подібні ідеї підтримувати готові, але їм необхідно більше конкретики від автора проєкту:

«Йому потрібно в першу чергу зробити техніко-економічне обґрунтування, що потрібно, яке приміщення, де воно повинно бути, на яку категорію людей воно має бути розраховано чи це важкопоранені військові, чи діти. Ми готові допомагати».

Андрій Лихачов додав, що окрім звернення до міськради, ведуть перемовини і з іноземними партнерами, аби ті допомогли фінансово. Проєкт планують втілити до кінця року, аби військові та цивільні могли швидше відновлюватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *