У Черкасах вперше за роки незалежності утворили орган охорони культурної спадщини

Вперше за роки незалежності у Черкасах створили орган охорони культурної спадщини та ухвалили Програму з охорони культурної спадщини міста Черкаси на 2023-2027 роки. Відтепер роботу щодо охорони культурної спадщини у Черкасах вестимуть системно.

Про це журналістам повідомив директор департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін.

Як пояснив чиновник, нововведення, яке довелось чекати понад 30 років, запровадили у зв’язку із децентралізацією і набуттям повноважень органами місцевого самоврядування у цій сфері.

Відтак у Черкасах утворили орган охорони культурної спадщини та ухвалили Програму з охорони культурної спадщини міста Черкаси на 2023-2027 роки. Цьогоріч на заходи програми у бюджеті обласного міста передбачили  кошти у сумі 3 мільйони гривень.

Ці гроші потрібні для виготовлення облікової документації на пам’ятки культурної спадщини, яка є основою для визначення історичних ареалів та виготовлення історико-архітектурного опорного плану.

Нині у адміністративних межах громади Черкас зосереджено 203 пам’ятки архітектури, археології, історії та монументального мистецтва. Чотири з них національного значення, а 79 –місцевого значення і 124 щойно виявлених.

«Згідно вимог чинного пам’яткоохоронного законодавства, виконавцем робіт із виготовлення облікової документації на пам’ятки та щойно виявлені об’єкти культурної спадщини можуть бути лише відповідні наукові установи та організації. Тому найближчим часом розпочнемо процедуру публічної закупівлі із надання цих послуг. Виготовлення облікової, науково-проектної, документації дасть змогу встановити території пам’яток, їх охоронні зони та режими їх використання. У подальшому це дозволить уникнути непорозумінь у сфері землекористування Черкаської міської територіальної громади, зберегти об’єкти культурної спадщини та дотриматись вимог пам’яткоохоронного законодавства.В умовах воєнного стану питання збереження об’єктів культурної спадщини набули особливої ваги. Адже вони є елементом ідентичності української нації», – поінформував директор департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *