10 років тюрми отримав коригувальник ракетних ударів рфпо Харківщині, викритий СБУ

Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав викритий навідник ракетних ударів по військових та енергетичних об’єктах Харкова.

Про це журналісту «City News» повідомила пресслужба УСБУ в Черкаській області.

– Встановлено, що він причетний до «наведення» вогню військ рф під час масового обстрілу у листопаді 2022 року, після чого його і було затримано. Під час обшуку за місцем проживання зловмисника співробітники СБУ виявили мобільний телефон із доказами листування з окупантами. За даними слідства, поплічником ворога виявився мешканець Донеччини, якого на початку повномасштабного вторгнення завербували представники окупаційного підрозділу підконтрольного агресору. Куратори відправили його у Харків для збору інформації про місця розташування підрозділів Сил оборони, військових та важливих об’єктів критичної інфраструктури. Інформатор особисто виходив у місто, де здійснював фото-, відеофіксацію об’єктів і позначав їх геолокацію на електронних картах. Розвідувальну інформацію він передавав «зв’язковому», посадовцю «народної міліції «днр»», який перебуває на тимчасово захопленій частині Донеччини. Для комунікації з ворогом використовував заздалегідь відпрацьований Телеграм-канал. Відповідна інформація потрібна була військовим рф для нанесення прицільних ракетних ударів, – йдеться у повідомленні.

На підставі зібраних доказів суд визнав фігуранта винним за ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України, вчинене в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Його засуджено до 10 років ув’язнення. Розслідування проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *