КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» встановлює додаткові когенераційні машини

Комунальне підприємство «Черкаситеплокомуненерго» додатково встановлює шість когенераційних машин, які отримало за програмою підтримки USAID (енергетична безпека України) як технічну допомогу. Завдяки такому обладнанню підприємство генерує електроенергію для власного використання та продажу на ринок. Про це директор «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась повідомив в інтерв’ю одному із місцевих ЗМІ.

Завдяки когенераційним машинам підприємство генерує для власного використання та продає на ринок електроенергію. Це прибуток підприємства, який дозволяє проводити модернізацію обладнання та частково здешевлювати собівартість послуги теплопостачання. Але, окрім самого обладнання — когенераційних машин, важливе й уміння працювати на ринку електроенергії.

— Продаж електричної енергії та робота на ринку електричної енергії — основна додаткова діяльність та значна частина інших доходів нашого підприємства, — пояснює директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась. – Ринок електричної енергії — це як біржа, туди виробники продають вироблену електричну енергію. Кожну годину є своя вартість електроенергії, яка визначається попитом і пропозицією. І кожну годину треба приймати рішення: чи самому генерувати електроенергію і продавати її, чи вигідніше в цей момент купити її на стороні. Складна досить система, але це нам дозволяє заробляти додаткові кошти — при чому значні!

Підприємство вже має п’ять когенераційних машин і зараз додатково встановлює шість, які отримали від США як технічну допомогу. В Україні небагато підприємств, які мають подібний досвід роботи.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *