Труднощі з працевлаштуванням і проживанням найбільше дошкуляють ВПО у Черкасах

Близько 29 із половиною тисяч внутрішньопереселених осіб нині перебуває на обліку у Черкасах. Більшість із них – вихідці з Донеччини, Харківщини та Луганщини. Стан справ у питанні соціалізації ВПО, ситуацію щодо потреб і проблем, з якими вони зіштовхуються та шляхи їх вирішення були лейтмотивом круглого столу  «Соціальна адаптація та інтеграція ВПО у Черкаській міській територіальній громаді».

Як поінформував Департамент соціальної політики Черкаської міської ради на своїй офіційній сторінці у «Фейсбук», такий круглий стіл відбувся у Черкаській міській раді. Участь у ньому, окрім представників служб, у чиїй компетенції вирішення тих чи інших питань, пов’язаних із адаптацією та проживанням ВПО, взяли представники громадських організацій, що опікуються ними.

Відповідно до інформації, що прозвучала в ході круглого столу, нині на обліку в департаменті соціальної політики Черкаської міської ради перебуває 29 тисяч 448 внутрішньо переміщених осіб.  Державну допомогу на проживання отримують 15 тисяч 270 сімей.

Найбільше у Черкасах проживає вихідців із Донецької, Харківської та Луганської областей.

Найбільш болючіші питання були і залишаються ті, що стосуються проживання і працевлаштування ВПО. Окрім того переселенці відчувають труднощі у сенсі забезпечення продуктами, засобами гігієни, іншими, необхідними у побуті речами. Із вирішенням цих проблем їм допомагає як місцева влада, так і громадські організації.

Під час круглого столу представники громадських організацій, які працюють із ВПО, висловлювали свої пропозиції та побажання щодо покращення умов проживання у Черкаській громаді. Зокрема, щодо можливого будівництва житла для переселенців, організації їхнього дозвілля, відпочинку та ін.

«В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну та ведення воєнних дій наші громадяни змушені покидати домівки, шукаючи прихистку, та починати нове життя. Тому питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб є актуальним та одним з важливих на сьогодні. З перших днів воєнних дій Черкаси забезпечують підтримку внутрішньо переміщених осіб. Місто взяло на себе функцію забезпечення внутрішньо переміщених осіб тимчасовим житлом в муніципальних гуртожитках та шелтерах. Черкаський міський центр соціальних служб забезпечує соціальну підтримку ВПО з числа вразливих категорій, надає їм гуманітарну допомогу та можливість тимчасового проживання в притулку для осіб та сімей з дітьми. В місті діє Програма підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2022-2024 роки, в межах реалізації якої здійснюються заходи для підтримки внутрішніх переселенців», – розповіла під час круглого столу заступниця міського голови, кураторка соціальної галузі Марина Гаркава.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *