В одній із черкаських шкіл пройшов регіональний форум “Реформа шкільного харчування: виклики, досягнення, перспективи”

Участь у роботі форуму взяв міський голова Анатолій Бондаренко разом із профільною заступницею міського голови Анастасією Чубіною. Серед учасників – заступник Міністра освіти і науки України Андрій Сташків, керівник Проєктного офісу реформи системи шкільного харчування, голова національної асоціації громадського харчування Орест Степаняк, представники обласної влади та громад Черкащини.

“У Черкасах реформа шкільного харчування, ініційована першою леді Оленою Зеленською, впроваджується з 2020 року. Місто відразу включилося у роботу та поставило перед собою низку завдань для реалізації. Тому, Черкаси серед флагманів із впровадження нового, корисного харчування для дітей”, – розповіла заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

Міський голова Анатолій Бондаренко розповів учасникам форуму про досягнення Черкас у цьому напрямку. Серед них:

  • Запровадження єдиного чотиритижневого сезонного меню. Воно повністю відповідає затвердженим нормам.
  • Для якісного та різноманітного харчування за рахунок коштів міського бюджету підвищили вартість харчування (від 64,84 грн до 69,79 грн, залежно від віку учнів).
  • Серед пріоритетів – соціальна підтримка найбільш незахищених категорій учнів. Тому у місті діє Програма організації харчування у закладах загальної середньої освіти комунальної власності міста Черкаси на 2022-2027 роки.
  • Зважаючи на обставини, у 2023 році харчування учнів 1-4 класів було призупинене, ми харчували лише учнів пільгових категорій. З початку 2024 року учні всіх молодших класів знову харчуються безкоштовно (наразі ним охоплено 12300 дітей). На його забезпечення з бюджету територіальної громади виділено 168 мільйонів гривень.

“Важливо, що у пріоритеті міської влади є створення умов в закладах освіти для належної організації харчування та надання підтримки сім’ям, які потребують соціального захисту”, – наголосив Анатолій Бондаренко.

Учасники форуму мали змогу протестувати шкільне меню та пересвідчитися у його різноманітності та смакових якостях.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *