Порушень на 7,9 мільйонів виявили у відділі освіти Тальнівської міськради

Утримання понаднормативних посад на 4,7 млн грн та завищення обсягу наданих комунальних послуг на 1,1 млн грн – такими виявилися результати ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності, проведеної Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області у відділі освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради за період 2019–2023 років. 

Про це повідомила пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області

На суму понад 4,7 млн грн установлено утримання понаднормативних посад. За погодженням з органом місцевого самоврядування видатки на утримання практичного психолога, соціального педагога та логопеда перекладались на державний бюджет, хоча ці посади можуть утримуватись лише коштом місцевого бюджету. Водночас із місцевого бюджету здійснювались видатки на утримання понаднормативних посад шкільних вихователів та їхніх помічників, які відповідно до законодавства взагалі не можуть здійснюватися.

Також відділом освіти укладені договори на постачання послуг теплової енергії до навчальних закладів за відсутності приладів обліку. Протягом усього опалювального періоду не враховувалась фактична середньомісячна температура зовнішнього повітря – за розрахунками вона була незмінною та визначалась на рівні -210С, що спричинило зайві виплати внаслідок завищення обсягу наданих комунальних послуг на загальну суму понад 1,1 млн гривень.

Низкою порушень під час організації харчування дітей у закладах освіти не лише було завдано збитків бюджету на суму понад 600 тис. грн, а й не забезпечено харчування дітей відповідно до затверджених на законодавчому рівні норм споживання продуктів харчування.

Крім того, під час контрольного заходу встановлено низку інших порушень на загальну суму понад 1,5 млн грн, повʼязаних із недотриманням  законодавства у процесі закупівлі товарів і послуг, обліку та списання матеріальних цінностей тощо.

Аудиторами Черкащини спрямовано вимогу керівництву Відділу освіти щодо усунення порушень, попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, ініційовано застосування заходу впливу у вигляді зупинення операцій із бюджетними коштами, а також надіслано вимогу про повернення до відповідного бюджету використаної не за цільовим призначенням суми субвенції.

За допущені порушення фінансового законодавства 15 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передані до правоохоронних органів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *