У Черкасах оновили лікарню швидкої допомоги

У третій міській лікарні Черкас облаштували нове відділення екстреної медичної допомоги.

Про це повідомив офіційний сайт Черкаської міської ради.
Сучасний ремонт, нове обладнання та, найголовніше, змінені підходи для порятунку хворих – у 3-ій міській лікарні завершили модернізацію відділення екстреної медичної допомоги. Пацієнти в ньому зможуть перебувати добу. Цим часом тут же їх обстежуватимуть, надаватимуть невідкладну допомогу й тільки після чіткого діагнозу, залежно від потреби, госпіталізуватимуть до профільного стаціонару.

Поява такої структури в лікарні – це вимоги сьогодення. Для цього тут розширили колишнє приймальне відділення, добудувавши додаткове приміщення площею понад 300 квадратних метрів, та провели реконструкцію старих коридорів і кабінетів.

Оновлення лікарні швидкої медичної допомоги відбувались коштом державного бюджету (в межах президентської програми «Велике будівництво») та міського.

Головний лікар Олександр Федорук розповів: відділення розподілили на кілька зон. Перша – це сортувальна. У ній прийматимуть тяжких пацієнтів, яких доставляє «швидка». Інші дві зони – діагностична та лікувальна.

– Ідея такого відділення полягає, передовсім, у тому, щоб максимально сконцентрувати діагностичний та лікувальний процес тяжких хворих, – говорить він. – У ньому – до дрібниць продумана логістика, аби не змарнувати жодної хвилинки. Пацієнти перебуватимуть тут близько доби, в цей час фахівці проведуть повний спектр обстежень, їм надаватимуть невідкладну допомогу для стабілізації стану, і тільки після чітких медичних висновків – госпіталізуватимуть у стаціонарні відділення. За такою системою працюють усі європейські клініки.

На сьогодні у відділенні екстреної медичної допомоги обладнали кілька палат для тимчасового перебування хворих, чотири оглядових кімнати, ургентну лабораторія, протишокову, де рятують пацієнтів у критичних станах, операційну для термінових втручань, травматологічний пункт, окремий бокс для людей із підозрою на інфекційні хвороби.

На підлозі трьома кольорами промарковані лінії, які вказують на стан пацієнта й напрямок до кабінетів. Червона – для хворих в критичному стані, жовта – для пацієнтів, що звертаються з діагностичною метою, зелена – для тих, хто звертається за лікуванням самостійно за електронним направленням.

У розпорядженні відділення є сучасне обладнання для якісної діагностики, який придбавали дещо раніше. Це – і новий рентген-апарат, і комп’ютерний томограф, ангіограф.

– Є чіткі вимоги до закладів інтенсивного лікування другого рівня й табель їх оснащення, – пояснює Олександр Леонідович. – Тож нам ще є куди рухатися. Серед вартісних та масштабних потреб – апарат магнітно-резонансна томографії.

Загалом, за його словами, відділення продовжують облаштовувати новими меблями. Для зручності в ньому встановлять монітори, через які відбуватиметься координація дій пацієнтів.

За рік через приймальне відділення проходить близько 46 тисяч пацієнтів, із них – 22 тисячі пролікували стаціонарно, 16 тисяч – потрапляли до травмпункту, ще майже 8 тисяч доліковувалися амбулаторно. У минулому році кількість пацієнтів стала меншою й сягнула близько 38 тисяч. Це пов’язано із переформатуванням та роботою лікарні в режимі ковідного центру.

Навіть під час ремонту приймальне відділення продовжувало роботу й у ньому приймали хворих.

Нині у відділенні екстреної медичної допомоги працює п’ять лікарів – лікар-анестезіолог та чотири лікарі для екстреної медичної допомоги. Штат планують розширити ще двома профільними фахівцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *