Амброзія – прихована загроза
Серпень – пекло для алергіків, саме у цей час починається загострення алергічних проявів, адже починається цвітінняоднієї з найнебезпечніших рослин у світі – амброзії полинолистої.
Цей період триває із серпня по жовтень. Згідно статистики Всесвітньої організації охорони здоров’я, 15 % жителів нашої планети страждають через алергію на пилок амброзії. Ця підступна рослина дуже полюбляє забруднений грунт і повітря, тому й не дивно, чому вона полюбляє рости вздовж трас і магістралей. Вона занадто живуча, а тому боротися з нею складно: після скошування з’являються нові пагони, гербіциди на неї не діють, її насіння здатне пережити зниження температури до -50 ° С, зберігається в ґрунті до 40 років і може проростати навіть у недозрілому вигляді, вона пригнічує культурну трав’янисту флору навколо себе й осушує ґрунт.
На думку алергологів, навіть крихітний пилок амброзії надзвичайно небезпечний для людини, яка страждає алергією. Він є одним з найбільш агресивних алергенів, який зданий поряд з алергічною реакцією викликати навіть астму.
Як зазначають експерти, алергічна реакція наступає при концентрації всього 25 зерняток пилку на 1 м³ атмосферного повітря. Причому рослина необов’язково має рости біля вашого будинку. Атмосферні циклони, які супроводжуються сильними вітрами, дають змогу пилку амброзії долати величезні відстані.
Куди скаржитись на амброзію черкасцям:
• Відділ «Оперативна служба» – 1505;
• Відділ екології Департаменту Житлово-комунального комплексу – 54-00-09;
• Управління інспектування – 36-05-72, 36-05-73.