«Музей дітям – діти музею»

Благодійний фонд соціального розвитку НІКЗ «Чигирин» в партнерстві з Національним історико-культурним заповідником «Чигирин» в рамках програми «Діти культури» розпочинає реалізацію проєкту «Музей дітям – діти музею» за підтримки Українського культурного фонду та ГО «Гараж Генг». Унікальність цього проєкту в тому, що до нього причетні дуже багато людей з усіх куточків України. Збір коштів на платформі Спільнокошт був однією з умов програми «Діти культури». Завдяки 159 доброчинцям було зібрано 60 287 гривен, що дало змогу проєкту взяти участь у конкурсній програмі. 

«Музей дітям – діти музею» – проєкт про дітей, для дітей і разом з дітьми. Він передбачає залучення дітей Чигиринщини до створення дитячих музейних видань та ігор, присвячених культурній спадщині краю (на основі дитячих малюнків). Крім того, за участі дітей, заплановано створення дитячих куточків в музеях Чигиринщини (Резиденція Богдана Хмельницького та археологічний музей у Чигирині, Суботівський історичний музей, Медведівський краєзнавчий музей). Саме там будуть представлені нові видання та ігри.

В 2017 р. члени команди проєкту брали участь у створенні Дитячого музейного простору в музеї Б. Хмельницького в Чигирині. Він став місцем для гри, пізнання та творчості, де проводяться майстер-класи та виставки дитячої творчості, проходять нагородження переможців дитячих конкурсів.

Масштабування Дитячого музейного простору на усі музеї Чигиринщини дозволить сформувати образ приязних музеїв, сприятиме популяризації пам’яток серед дітей, формуванню дбайливого та відповідального ставлення до них.

Джерело:  http://chigirinzapovidnyk.org.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *